Proč děláte turné právě po nádražích?
Chceme, aby k nim lidé získali lepší vztah. Jak jsem cestovala po Evropě, vím, že třeba ve Francii jsou nádraží úplně jiná a že to tu žije, protože tady jsou buskeři. Když projdete kolem kluka s kytarou, který krásně zpívá, je to příjemnější než projít jen kolem stánku s párky, kde vyhrává rádio. Nemusí tady ale být koncert na velké scéně každý den.

Co bylo na vašem ústeckém vystoupení výjimečné?
Myslím, že jste tam ještě nezažili takový koncert. Když jsem turné plánovala, dozvěděla jsem se, že podobné turné po nádražích ještě nikdo nikdy neudělal, i když Čechomor vystupoval na lokomotivě. Takže z toho mám radost a užívám si to. Navíc jsem to vymyslela tak, že s sebou vezmu vždycky hosty, kteří jsou mi hudebně i lidsky blízcí. Skupiny I Love Money Bonny a duo teepee. A vydáváme se i do míst, kde to kulturně tolik nežije. Vše děláme za dobrovolné vstupné, které použijeme na dobročinné účely.

Kam peníze poputují?
Podporuji nyní ženy a azylové domy. Když se někomu bude koncert líbit a přispěje nám do kasičky, vybrané peníze pomohou maminkám v nelehkých životních situacích.

Do Ústí jste přivezla i vlastní kosmetiku. Čím se voníte vy sama?
Od svých 12 let nosím pořád stejnou voňavku, vanilku. S firmou jsem vyvinula balzámy na rty samozřejmě vanilkový, malinový, melounový a český med. Pak jsou to deodoranty, z nichž jeden je levandule, druhý pačuli, máta a rozmarýn, ten je lehce kořeněný a myslím, že ideální pro muže. Třetí je citron a meduňka.

Máte i vlastní kolekci podprsenek. Navrhujete je sama?
Ne, to je kolekce, kde se snažím podporovat mladé návrháře. Jsou to pokaždé limitované edice, minule na koncertě v Praze jsem vše vyprodala.

Parfémujete i podprsenky?
Můžeme, když o to někdo bude stát… Ale běžně jsou bez vůně, stačí, že na nich je otisk mých rtů.

Uvažovala jste už také o kalhotkách? To je zatím specialita mužských kapel, nabízí je na koncertech třeba Chinaski.
Návrhářky, se kterými spolupracuji, se zatím soustřeďují jen na vrchní část těla. A myslím, že to tak zatím i zůstane. Je to vkusnější, protože podprsenky, které jsme navrhli, jsou nositelné i v létě pod širší nátělníky. Jsou součástí oblečení. Ale nedovedu si představit spoďáry, které by se tak daly nosit. Do takových soukromých oblastí života jsem se rozhodla nepouštět.

Jiří Burian, syn písničkáře Jana Buriana, se podílel na devíti ze třinácti skladeb vaší desky What I've Done a produkoval ji. Vznikla by i bez něj?
Vznikla, jen později a byla by jiná. Seznámili jsme se v autě, když nás vezl zpátky do Prahy z festivalu Colors of Ostrava. Zjistil, že píšu a zpívám písničky, pak se pozval k nám do kuchyně, slyšel ode mě pár věcí, něco si nahrál a druhý den mi dvě písničky vrátil zaranžované. Řekl, že se mu moje hudba i hlas líbí, natočili jsme 20 písniček, vybrali jich 13 a vznikla deska. Bylo prima mít za zády někoho, kdo se nezabývá mými pochybnostmi o hudbě. Věřil mi, povzbuzoval mě.

Která píseň je pro vás z vašeho CD osudová?
Mému srdci nejbližší je Wall of Kampa, protože ji napsal můj nejbližší člověk, můj tatínek a já na ní vyrostla. Vznikla pro Johna Lennona, na obalu je jeho zeď na Kampě.

I mně se líbí, mám ji někde doma na singlu.
Vážně ji máte? Já myslela, že jich je v Čechách jen pár a že ji znají jen tatínkovi kamarádi. Patřila mezi kulisy mého dětství stejně, jako David Bowle nebo Rolling Stones. Jen jsem v osmi neuměla rozlišit, co jsou Beatles a co jen ve světě neznámá písnička mého otce. Proto jsem si ji dovolila natočit na CD a měla radost, že tatínek mou verzi pochválil.

Který interpret je váš osudový?
Asi Věra Bílá, protože jsem hodně času trávila s ní na turné, které můj táta pořádal. Párkrát jsem s ní vystoupila, často jsem na jejích koncertech tančila, za což se dodnes omlouvám lidem, kteří to museli zažít. Ale byl to pro mě vhled do toho, jak hudební byznys funguje, asi proto jsem začala dělat muziku. Věruška byl nejbližší hudební profesionál v mém okolí, lepší muzikantku jsem ještě neviděla.

Byl to sice kus ženské, ale zpívala pěkně.
Nebyla to úplná modelka, ale můj táta se do ní tenkrát tak zamiloval! Tehdy šel na schůzku do jedné firmy, kde visely samé boy bandy. A najednou mezi těmi ulízanými kluky visel plakát 150 centimetrů vysoké a 150 kilo vážící Věry Bílé. Tak ho to bilo do očí, že se hned začal ptát, kdo to je? A tak ji objevil.

O čem je vaše klidná písnička Babybox?
Je o lidech, kteří mají komplex Petra Pana. To je psychická diagnóza pro lidi, kteří mají podobný problém jako pohádkový Petr Pan, mají trošku problém dospět. Nechodí včas, nepamatují si, co kdy komu slíbili, neumí říkat ne. Dost toho odkládají, nejsou schopni udržet myšlenku. Jsou navždy dětmi, většinou se to týká mužů.

Jak moc jste dnes politicky vyhraněná?
Dost, vyrostla jsem totiž v rodině, která politikou, veřejným děním a aktivismem docela žije. Ale zároveň mám povolání, během kterého bych se měla mírnit ve veřejných projevech. Přesto se nemůžu ubránit pocitům, že si o těch věcech něco myslím, ale snažím se své názory veřejně neprezentovat.