Co byste nám prozradil o nadcházející Velké meditační cestě po čakrách Egypta a po stopách faraonů Slunce? Pro koho je určena a a co si účastnící odnesou?

Jeden velmi známý archeolog jednou řekl, že nezáleží na tom, kde v Egyptě začnete kopat do země, vždy budete mít šanci najít nějaký starověký artefakt. A skutečně: pravděpodobně není jiné země na světě, která by se mohla pochlubit takovým bohatstvím starověkých artefaktů a to bude spolu s meditačními zážitky ústředním bodem naší cesty.

Egypt je prvopočátek všeho, tedy i všech náboženství. Cesty se může účastnit kdokoliv. Účastníci této Velké meditační cesty po čakrách Egypta a po stopách bohů a faraonů Slunce budou zažívat tuto cestu prostřednictvím různých energií, prociťování a prožitků. Tím, že byl zájezd velmi dlouhý, nyní je rozdělen na dvě části. Ta první, desetidenní část, se uskuteční teď na podzim: 24. září 3. října.

Miloš Matula v Egyptě.

Co znamená, že vaše meditační cesta se uskuteční po čakrách Egypta?

Naše tělo má tisíce čaker transformačních center energie, proudící k nám z vesmíru. Každý člověk ve svém životě užívá jedno ze sedmi hlavních center podle stupně vývoje své mysli. Čím více víme o vesmíru, tím více ho respektujeme a tím vyšší čakru či nervové centrum používáme k transformaci energie. Každý den přijímáme větší množství energie a získáváme větší nadpřirozené schopnosti. Na naší cestě budeme objevovat jednak památky již vykopané, budeme aktivovat jejich energii, i energii čaker této neobyčejné země bohů a faraonů. Budeme však objevovat i ty památky, které leží v základech pozdějších staveb, ale i ty, které dosud objeveny nebyly. V meditacích se naladíme prostřednictvím silových míst na čakry dané oblasti a propojíme se s energií dávných věků…

Jaký bude program meditační cesty?

Strávíme společný čas v Káhiře. Poté se letecky přesuneme do Asuánu, který je jedním z oblíbených míst a velmi populární mezi cestovateli. Zde navštívíme nádherný chrám bohyně Eset na ostrově Philae/Philak. Poté navštívíme Vysokou přehradu a Nedokončený obelisk. Potom návrat do Asuánu, kde budeme mít čas k prozkoumání núbijského tržiště plného barev.

Další cesta nás zavede do Abú Simbelu, jednoho z nejpůsobivějších chrámů. V pozdnějším odpoledni nás již budou očekávat naši núbijští lodníci a poplavíme se na feluce do jejich vesnice na večeři.

Pak se přesuneme zpět do Asuánu a motorovým člunem na ostrov Elefantina. Tento region je zmiňován jako Horní Egypt, protože země je výše položená než oblasti kolem Středozemního moře.

Pak už nás čeká transfer na náš parník, kde strávíme 4 dny, a budeme si užívat plavbu po řece bohů Nilu z Asuánu do Luxoru.

Pojedeme navštívit Údolí králů, Údolí královen, chrám Hatšepsut v Deir el-Bahri a rovněž chrám Ramesseum. Pak už se přesuneme letecky do Káhiry. Další den v Káhiře strávíme v Egyptském muzeu, zastavíme se v Gíze a poté se přesuneme na meditaci do pyramid v Dahšúru.

Miloš Matula v Egyptě.

Nemusí se lidé obávat nebezpečí v dnešním Egyptě?

Egypt je bezpečný svědčí o tom miliony turistů, proudící do této nádherné země. Žádné nebezpečí v Egyptě tedy nehrozí.

Čemu bude věnována cesta do Egypta v roce 2013?

Druhá, devítidenní část, bude mapovat to, co se do první části nevešlo: Luxor s chrámy Karnakem a Luxorem, tamější muzeum, západní břeh vč. paláce Malkata, dále pak chrámy Esna, Dendera a Abydos. Poté se již budeme přesunovat do dávného Achnatonova města Achetatonu a jeho okolí (dnešní Tell el-Amarna). Po návštěvě tohoto fascinujícího koutu Egypta přejedeme do Káhiry, kde nás bude čekat Egyptské muzeum, pyramidy v Gíze vč. privátní meditace ve Velké pyramidě a také okolí Káhiry: Abú Sír, Mennofer a Sakkára.

Jaké další obdobné akce podnikáte ať už u nás nebo v zahraničí?

Již téměř dvanáct let pořádám své semináře „Duchovní cesta pokojného bojovníka světla". Je to učení duchovní cesty a práce s energií, která je známá ze starověkého Egypta a navíc okořeněna filozofií mně blízkých autorů Paola Coelha a Dana Millmana. Více informací získají zájemci na mých webových stránkách www.milosmatula.cz Obdobně jako své meditační zájezdy do Egypta, plánuji na listopad tohoto roku v souvislosti s mou připravovanou knihou „2013: Hvězdná brána k Novému Věku", která se zabývá Mayi a jejich kalendářem i cestu do stopách Mayů do Střední Ameriky. Navštívit bychom měli Mexiko, Guatemalu, Honduras, El Salvador a možná i Belize.

Napsal jste i knihu o Achnatonovi a Nefertiti co vás přivedlo k zájmu o tohoto faraona a jeho éru?

Když jsem byl malý, bylo mi asi tak osm až deset let, dostala se mi do ruky kniha o faraonu Tutanchamonovi a jeho, Carterem objevené, úžasné hrobce se všemi těmi poklady. Byl jsem fascinován úžasnými artefakty z dávné země, která mně, dítěti, připadala jako z jiného světa, ale zároveň mi byla velmi až intimně blízká. Dnes se ví, že zhruba 80% tohoto pokladu je vlastně upraveným pokladem Achnatona a Nefertiti. Od této doby, od kontaktu s touto knihou, na kterou jsem nikdy nezapomněl, se započal můj zájem o vše, co se týkalo starověkého Egypta.

MILOŠ MATULA

Miloš Matula.Absolvoval FAMU, je filmovým a hudebním producentem, žurnalistou i PR a reklamním specialistou.

Již od útlého věkuse zajímá o starověký Egypt a tento jeho koníček vyústil v téměř dvacetileté studium„amarnského období" v Egyptě tedy dobou vlády faraona Achnatona a jeho věhlasné manželky, krásné Nefertiti.

V roce 2005 začal pracovat na scénáři plánované výstavy o Achnatonovi a Nefertiti v ČR, ale z materiálů pro scénář nakonec vznikla kniha.

Zpracoval: ČENDA DVOŘÁK