„Uslyšíme od nich asi pět písniček s texty Michala Horáčka," řekl teplický moderátor Moravec.

Michal Horáček nedávno navštívil ústecké divadlo se svým zájezdovým pořadem Na cestě. Publikum nadchl svými hity i písněmi Petra Hapky v podání Ondřeje Rumla, Lenky Nové a Františka Segrada.

Už pětkrát Severočeské divadlo v Ústí slyšelo živě vaši píseň Zázrak v podání Ústeckého dětského sboru UJEP a Daniely Šinkorové na benefici Zpíváme pro Tebe. Na které vaší desce ji najdu?
Nenajdete ji na žádné desce. Písnička Zázrak vznikla v době, kdy jsme s Petrem Hapkou dělali muzikál Kudykam v Pražské státní opeře a v Janáčkově opeře v Brně. Najednou se nám zachtělo napsat ještě jednu věc na konec. Zpívala to vždycky představitelka role Věštkyně, takže pokaždé někdo jiný: Hana Seidlová, Věra Nerušilová a Nina Divíšková. Jsou z toho různé amatérské záznamy, ale není to nikde natočené.

Jak často se vám stává, že věnujete svou píseň pro benefiční účely?
Velice často, benefiční koncerty dělám každý rok. Mám totiž pocit, že jsem měl v životě štěstí a že ho mám splatit těm, kteří ho neměli. Takže děláme třeba Alzheimerovskou kampaň anebo různé koncerty… A většinou pět nebo deset korun z některé mojí desky jde třeba na holčičku postiženou dětskou mozkovou obrnou.

Jak na vás písnička Zázrak v podání dětského sboru z Ústí působila?
Moc mě potěšila. Sbormistryně Martina Zemanová, která je jednou z organizátorek koncertní benefice Zpíváme pro Tebe, ji nacvičila s dětmi a mně dělá radost, když tu píseň slyším nazpívanou takovým mohutným dětským sborem. Dodává to písničce jinou chuť.

Jak osudový je pro vás projekt Čtyřicítka, autorské album pro zpěvačku Lenku Novou?
Osudové to není. Je to jedno z mých patnácti autorských alb, zatím moje poslední. Osudové by mohlo být, kdybych měl příští rok jiné úkoly. To by asi na nějaký čas přece jen znamenalo plnit jiné povinnosti.

Znáte se s Antonínem Moravcem, pražským muzikálovým hercem a zajímavým moderátorem, který vás zve už v neděli do Ústí na talk show?
Abych řekl pravdu, tak zatím moc ne. Já už v Ústí jednou na talk show byl, ale nevím, jestli zrovna s ním. V Kudykam nehrál, ale jestli říkáte, že je to zajímavý člověk, tak tím líp.

Jak moc vás zajímá, co právě dělají lidé okolo vás? Sledoval jste třeba Ondřeje Rumla v televizní show Tvoje tvář má známý hlas?
Mě vždycky zajímají lidé okolo mě. Tvář jsem ale sledoval tak napůl oka, televizní soutěže už mě přestaly bavit. Ale Ondra Ruml byl v Hlasu zajímavý, umí zpívat a má dokonce i herecké vlohy. Hrál hlavní roli v Kudykam a musel to dělat herecky. Takže si dal veliký úkol a mně se líbí lidé, kteří si dávají veliké úkoly.