„Do letošního ročníku se přihlásilo 39 soutěžících z 11 zemí světa. V Ústí nad Labem tak přivítáme soutěžící například z Turecka, Ázerbájdžánu, Mongolska či USA,“ řekl ředitel soutěže a ředitel ZUŠ Evy Randové Marek Korbélyi.

Mezinárodní klavírní soutěž zakončí koncert letošního vítěze či vítězky.Mezinárodní klavírní soutěž zakončí koncert letošního vítěze či vítězky.Zdroj: se svolením Ústeckého kraje„Soutěž bude zahájena slavnostním koncertem v podání orchestru Severočeského divadla a absolutní vítězky 54. ročníku Virtuosi per musica di pianoforte. Ve středu 23. listopadu v 18 hodin pod taktovkou Miloše Formáčka zahraje také Nora Lubbadová z České republiky. Zazní skladby, které napsali G. F. Händel, C. Maria von Weber a také F. Mendelssohn-Bartholdy. Vstupenky jsou k rezervaci na www.operabalet.cz,“ uvedl dále Korbélyi.

V průběhu čtvrtka 24. listopadu a pátku 25. listopadu se uskuteční první i druhá kola soutěže, přičemž I. kategorie (pro děti do 9 let) je pouze jednokolová. Mladí klavíristé mají předepsaný soutěžní repertoár i minutáž. Složení poroty je stejně jako v předchozích letech mezinárodní a předsedou je významný český klavírista Martin Kasík.

Krajský radní Jan Růžička (vpravo) ukazuje německým hostům plánek ústeckého jezera Milada.
Ústecký kraj plánuje podporu pro další rozvoj stellplatzů

Slavnostní vyhlášení výsledků, předání zvláštních cen a koncert vítězů se bude konat v Severočeském divadle v pátek 25. listopadu 2022 v 19 hodin.

Mezinárodní klavírní soutěž podporují nejen primátor Statutárního města Ústí nad Labem, hejtman Ústeckého kraje a senátor Parlamentu ČR za Ústecký kraj, ale také velvyslanci mnoha států, kteří působí v České republice.

Veškeré informace o mezinárodní klavírní soutěži Virtuosi per musica di pianoforte naleznete na www.virtuosi-ipc.com.

Další zajímavosti z Ústeckého kraje najdete na stránkách Ústeckého kraje www.kr-ustecky.cz a na jeho facebookovém profilu