Výborně to letos studenti ústecké univerzity vybrali. Hudební program historicky prvního Studentského majáles Univerzity J. E. Purkyně asi ani nemohl být lepší. Na programu jsou kladenští Zrní, které kdysi „objevila" písničkářka Radůza. Chybět nebudou naši milí Houpací koně ani temní hip hopoví WWW, kteří kdysi hráli na parkovišti hradu Střekov.

POMOZTE JIM K AC/DC

Zajímaví jsou Ille, jistota jistě Květy z Brna, indie-rock umí I love You Honey Bunny z Prahy. Objev jsou třeba Noisy Potts, kteří loni zahřívali pódium Tata Bojs v klubu Doma v Ústí…

Nověji mezi kapely majáles přibyli pražští Dirty Blondes s pěknou zpěvačkou. Čtyřka aspiruje na předkapelu AC/DC 22. 5. v Praze, můžete ji tam díky Rádiu Beat poslat zprávou SMS ACDC Dirty Blondes na číslo 720 001 222. Pomůžete?

„Oslavte s námi jaro, a to přímo v kampusu," zvou členové studentské unie UJEP, která to má vše na svědomí. „Návrat k tradicím" je heslo, kterým chtějí studenti upozornit na situaci majálesů, které se mění z historické studentské tradice na byznys.

„Ústí nad Labem by tak mělo být jedním z mála univerzitních měst, ve kterém se pořádání majálesu vrátí k více jak stoletým tradicím," řekla Jana Šiková, mluvčí UJEP.

Studentský Majáles začne slavnostní průvod v maskách; půjde z ústeckého Mírového náměstí až do kampusu UJEP na Klíši. Těšit se tu můžeme i na majálesovou svatbu; ta sezdané páry vybaví speciálním oddacím listem. Vymyšleno je to tak, že platný bude pouze po dobu konání majálesu. Dobrá, ale co bude dál?

HUDBA: I STUDENTI SOBĚ

Novinkou majálesové hudební produkce budou studentské kapely, které se umístily na prvních pozicích v regionálním kole klání University Band Contest, tedy hudební soutěže o nejlepší kapelu vysokoškolského studentstva. V Ústí nad Labem to byly Mama's project, Hot pants a Ellyce.

Příchozí se mohou také těšit na speciální divadelní představení v podání herců Činoherního studia Ústí nad Labem. A ani nemusí shánět lístky do Činoheráku, stačí si koupit lístek na majáles na místě za 100 studenti a ostatní za 150 Kč.

A další doprovodný program v kampusu UJEP, kam se studentský majáles v Ústí po delší době vrací?

Sportovní zóna, autorská čtení, území neziskovek, stánky se studentskými výrobky, výstavy, autorská čtení a další zábava.