Popisuje osudy čtyř mužů v protialkoholické léčebně, kteří se ocitají na okraji společnosti, ale ani to jim nebrání užívat si života naplno.

Manželku jednoho z nich hraje právě Lenka Graf. Jejím filmovým partnerem je Ivan Franěk pyšnící se řadou úspěchů hlavně ve francouzských a italských filmech.

„Ivan je podle scénáře alkoholik a zvrhlý holkař, jinak je to ale milý pán. Jenže jako jeho filmová manželka jsem musela udělat ve věcech pořádek,“ líčí Graf, která během natáčení hysterické scény naložila svému hereckému protějšku třicet facek.

V ústecké restauraci Na rychtě se natáčí film Úsměvy smutných mužů podle knihy Josefa Formánka.
FOTO: David Švehlík si Na Rychtě splnil utkvělou představu. Dal si pivo

„Moc mě to mrzelo. Ivan už mé ruce, chudák, uhýbal, uspokojit pana režiséra Svátka ale nebylo vůbec jednoduché,“ směje se Graf.

Kromě léčebny filmaři natáčeli také v ústeckém minipivovaru Na Rychtě a v Kytlici na Děčínsku. Hlavní hrdinové filmu se proběhli předminulý týden i na ústeckém Mattoni 1/2Maratonu, který významně vstupuje do Formánkova příběhu.

Sever Čech a Ústí nad Labem, kde se spisovatel narodil, jsou nedílnou součástí snímku. Premiéru bude mít na jaře příštího roku.

ZŠ MÍrová slavila čtyřicáté výročí.
FOTO: VIDEO: ZŠ Mírová slavila, učitelé si vymysleli písničku o sobě