A bohužel, během ledna a února zatím ústecké divadlo Noc na Karlštejně na programu nemá. Tak snad v březnu?

A Městské divadlo v Mostě, které má Noc na Karlštejně na repertoáru o rok déle než to ústecké, muzikál Svobody, Vrchlického a Podskalského uvede až 15. února 2014.

Jenže „Noci chtivý" divák si ještě může poslechnout i nové CD „Noc na Karlštejně Live 2014", které vydala v listopadu firma Warner Music ČR spolu s Českou televizí.

Trocha historie

„Dámy a pánové, vítejte na Karlštejně," řekl zpěvák a herec Pavel Vítek ten letní večer na koncertě osobností s Českým národním symfonickým orchestrem (ČNSO) na hradě.

„Dnešní večer bychom mohli nazvat jubilejním, společně s vámi tu oslavíme několik výročí najednou. Před 40 lety právě tady natočil režisér Zdeněk Podskalský muzikál, který se stal českou filmovou klasikou. I jeho autoři by letos slavili: Hudební skladatel Karel Svoboda 75 let a textař Jiří Štaidl 70 let. A konečně dramatik Jaroslav Vrchlický umístil děj tehdy veselohry do léta 1363, což je blahé paměti právě 650 let," dodal Vítek.

Dyk, Stivínová, Budař

Tolik tedy záznam České televize, jak ho vysílala o Vánocích na ČT Art. Ale na CD je „jen" hudba a zpěv. Po předehře ČNSO si dají Kuba Prachař, Jan Maxián i Ondřej Ruml song Muži nejvíc sluší sólo, Vojtěch Dyk dá Do věží a Zuzana Stivínová i Jan Budař Ten, kdo nedumá. Dyk ještě zpívá Když mám tekutou révu s Františkem Segradem, ale hlavně zmatkoval ve finále Hoja, hoj II., kde zpívají všichni.

Ta zrádná televize

Ze záznamu z CD to člověk nepozná, ale v televizi bylo vidět, jak Vojtěch nejprv začal zpívat dřív a pak dvakrát propásl nástup. Ale stane se…

Pěkně zpívala Tereza Černochová, Lásko má, já stůňu, i hity Je v tom něčí dcéra či Jede král, vyšly. A navrch na CD suita z filmu Tři oříšky pro Popelku ve světové premiéře.