Pokračování úspěšné autobusové exkurze Památné stromy Ústecka, která byla letos zjara beznadějně vyprodaná, se odehraje v sobotu 5. září. Pořádá ji ústecké občanské sdružení Středohoří sobě, které také chystá 2. ročník výtvarné soutěže Středohoří v kýči i originální kulinářské klání Středohořské džemování aneb Souboj marmelád v rytmu jazzu.

„Exkurze je zaměřena na Povrlsko, Libouchecko a Petrovicko. Stejně jako v červnu, odehraje se ve spolupráci s odborem životního prostředí Magistrátu města Ústí. Oborným průvodcem bude opět Martin Vykouk. Účastnický poplatek je 100 Kč (děti polovic),“ řekl Jiří Šedivý, místopředseda sdružení. „Rezervaci míst si zajistíte na e-mailu stredohori.sobe@seznam.cz nebo na tel. čísle 737 178 467. K vidění bude mimo jiné nejstarší strom na okrese nebo mimořádně vzácná lípa turecká,“ slíbil ve středu.

„Vařte marmelády, džemy a povidla! Druhý ročník kulinářské soutěže o nejlepší středohořskou zavařeninu v kategoriích hrušková, švestková a všeovocová se odehraje v sobotu 7. listopadu v Činoherním studiu v Ústí,“ řekl Jiří Šedivý.

O ní a o umělecké soutěži pro veřejnost Středohoří v kýči, kam lze přihlásit díla literární, výtvarná i hudební již jen do 30. září, je více informací na webu http://stredohorisobe.wz.cz.