V produkci ústeckého sdružení Bedna Arts, která akci pořádá, zde vystoupí ústecký sbormistr a dirigent Petr Řehák se sbory Romance a Luscinie (oba Ústí nad Labem), Kvítek (Louny) a Melodie (Libochovice) a orchestru složeného ze členů Bendova komorního orchestru a hostů, sóla budou zpívat Katka Štolová a Pavel Machát. Opět po roce zde společně předvou mši pro orchestr, sbor, sóla a zvony „Missa brevis pastoralis" od moravského folklórního hudebníka Jiřího Pavlicy.

Sám Jiří Pavlica ke své skladbě uvedl: „První podoba skladby ,Missa brevis pastoralis´ vznikla v roce 1997 pro sóla, smíšený sbor a komorní orchestr jako idylická vzpomínka na vlastní dětský svět plný rodičovské lásky a rodinné harmonie, kdy běh všech věcí byl spojen svorníkem maminčina úsměvu a tatínkovy shovívavosti. V roce 1999 jsem svoji ,Malou mši´ dopracoval a jako poslední dokončil část Sanctus, která v sobě nese radost z očekávání narození naší dcery. Premiéra se uskutečnila v Besedním domě v Brně přesně v den, kdy se narodila, 22. 12. 1999. Od té doby uplynulo hodně vody (v Moravě i ve Vltavě) a tato mše si žila svým vlastním životem v provedení různých sborů za doprovodu varhan či komorních orchestrů."

A pokračoval: „V roce 2014 jsem se, z podnětu dramaturgie Symfonického orchestru Českého rozhlasu, k Missa brevis opět vrátil, abych ji přepracoval pro velké symfonické obsazení. Dnes tedy uslyšíme její premiérové provedení v důstojné Dvořákově síni Rudolfina a současně v přímém rozhlasovém přenosu, symbolicky na den přesně po patnácti letech od jejího prvního komorního provedení. Přál bych si, aby se neztratilo nic z původní představy harmonického dětství a současně, aby toto nové uchopení v sobě odráželo potřebu současného chápání vánočního poselství – poselství naděje, lásky a zrození nového života. Vždyť v kontextu dnešního světa se zdá být stále aktuálnějším a naléhavějším."