Tato scéna se na kampani s Asociací profesionálních divadel ČR i podílí. Z Ústeckého kraje zatím jako jediná, třeba mostecké divadlo má vážné důvody, proč tak neučiní.
„Protože jsme společností s ručením omezeným, už 7 let nás diskriminuje ministerstvo kultury potažmo Asociace profesionálních divadel. Nedostáváme totiž na provoz ani korunu. Celý náš boj byl my versus ministerstvo, my versus asociace. Vámi zmíněný společný boj tedy nehodláme absolvovat, protože nám stejně v podstatě o nic nejde. Jejich podmínky jsou pro nás nastaveny diskriminačně, a nejsme sami. Podobně na tom jsou divadla v Kladně, Šumperku i další," řekl smutně Jiří Rumpík, ředitel Městského divadla v Mostě.
„Ne že bych nebyl pro, aby se bojovalo za zlepšení financování divadel. Ale jsem znechucen z asociace i ministerstva kultury, které nastavily diskriminační podmínky pro soukromé subjekty, ač i ony dělají veřejnou službu," dodal.
Na severu Čech se kampaně účastní Divadlo F. X. Šaldy či Naivní divadlo v Liberci. Na 13. září chystají před libereckou radnicí skeč, v níž předvedou postoj ministerských úředníků k financování divadel v ČR, především těch takzvaně regionálních, mimopražských scén.
V Severočeském divadle v Ústí (SDOB) za kampaň mluví Vladimír Nečas, šéf baletu.
„Chceme, aby stávající či budoucí diváci věděli o divadle, jeho peripetiích a o snaze divadelníků divadla podržet při životě. Podpory od magistrátu v Ústí a u nás i ze strany Ústeckého kraje by neměly být jediný zdroj financí. Petice se obrací na stát, hlavně na ministerstvo kultury. To chceme divákům peticí říci.
Lidem vysvětluje situace divadel. „Je dobré se s nimi setkat tváří v tvář v divadle před představením či venku při prezentaci divadla uměleckými prostředky třeba na Barevné planetě, pro níž jsme na oplátku hráli Cikánské kořeny/í. A bylo plno," dodal.
Kampaň podpořili i známí herci z regionálních divadel. Z videozáznamů na YouTube mluví i Martin Stránský (dabuje Dr. House, hraje mj. v TV Ordinaci) z plzeňského divadla či Pavla Tomicová z hradeckého Klicperova divadla. A Václav Postránecký vysvětluje, že regionální divadla nejsou o nic horší, či lepší, než ta pražská. Jenže ta mají větší podporu ministerstva.
Petici pro SDOB podepsala na Lidickém náměstí na Planetě také Andrea Figoli z Ústí--Střekova. „Ráda chodím do divadla a chci, aby tu zůstalo," vysvětlila. I Šárka Růžičková z Ústí, příznivkyně SDOB, přidala podpis. „Kultura je důležitá, je to duchovní potrava pro nás a naše děti. A když už nebude, lidi budou hloupí," řekla Deníku Ústečanka.
Podepsat petici mohou zájemci také před středečním představením Funny girl v Severočeském divadle opery a baletu.