Pivovarským slavnostem Zlatopramen přálo počasí, jen dvakrát v letním kině sprchlo. Poprvé si to „odskákaly" fanynky zpěváka Mira Šmajdy. „Rozkvetly" barevné deštníky, Miro ale neoslnil. Má pár hitů, jeho kapela hrála neinvenčně, byť tvrdě. Jen hit od Guns ´n´ Roses ve finále byl skvělý.

Slečna, která na něj nadšeně skákala u pódia, měla na prsou podpis Ondřeje Hejmy, zpěváka rockové kapely Žlutý pes. „Ale stejně byl pro mě Miro nej," tvrdila pak Laďka Kreslová z ústeckých Všebořic. „Jen nemusel tolik mlátit hlavou. Nešel fotit," litovala.

Modrá i Sametová

Žluté psisko, které přivezlo do Ústí album „Stroj času", hity nešetřilo. Hrálo klidné Ráno, úvod nového CD, i Modrou.

„A co by to bylo za koncert, vynechat náš textilní hit," pravil Hejma. Dal Sametovou a pak i Kanadské blues, to nejtvrdší z novinky. „Kupte si to cédéčko. Je drahý jako svině, ale tuhle desku prostě musíte mít," hlásil Hejma. Přidal hit Náruživá. I Pes pomohl, že se v kině vypilo skoro 28 tisíc půllitrů piv. „Vedle Zlatopramene 11 i nealko Zlatopramen NA a Radler, Krušovice Pšenice, Březňák Jarní a nově Desperados," řekla Zuzana Kosáková z Heinekenu.

Slavnosti zahájil Kabát Revival, po nich UDG s hity Buď a nebe či Slečna Mai. „Dnes to bylo parádní. Lidí přišlo dost lidí, setkali jsme se tu se svými rodinami, ale jen na půl hodinky. Do Ústí se rádi vracíme, dnes ale rychle míříme do Karviné, čeká nás šest hodin v dodávce," řekl za UDG kytarista Bohouš Němeček.

Mig 21 s hercem Jiřím Macháčkem u mikrofonu opět bavila. Máma se vracela domů, Snadné bylo žít a když Jiří tvrdil Končím s hulením (hit My Way), bylo to jinak, než v jeho filmu Samotáři.

Dcera si to tu užila

„Vydařené odpoledne. Nakonec mi nevadilo že trdelník stál 40 korun. Za pivo jsem místo 17 Kč s radostí dával 20. Jen mne za dceru (6) trošku mrzelo, že nepřijela opravdová hvězda a la Žbirka či Gott. Má holka by si je zasloužila za to, jak se tu pěkně bavila," smál se Tomáš Zajpt z Ústí.

Zábava s šípy

Při lukostřelbě jsme zastihli Davida Svádu (20) z Ústí. „Je to fajn, zpestření. Není tu jen alkohol a hudba, zase něco navíc. Člověk si zkusí něco novýho. Vystřelil jsem tři šípy, ale ani jedním jsem se netrefil," stejně si to užil David.

„Po noční po týdnu v práci jsem se přišel s kamarády pobavit. Konkrétní kapela mě nepřitáhla, to spíš to pivo. Jedině Zlatopramen," tvrdil.

O soutěž, běhání na trenažeru, byl slušný zájem. Zaběhl si i Ondřej Hejma, drama bylo soutěž diváků. Vyhrál ji, a tablet získal, Ondřej Kubínek.

Sprint byl zážitek!

„Můj největší zážitek byla soutěž o tablet. To, co tu dnes předvedly jak ženský, tak chlapi, to bylo naprosto neskutečný. Jejich sprint na běžeckém pásu za jednu minutu, to strhlo celý letní kino. Muzikanti byli skvělí všichni," řekl Kamil Bílský z Hitrádia FM, moderátor akce.

A finále? Po stále lepším Markovi Ztraceném koncert Anety Langerové. Pár hitů, klídek, ve finále Voda živá. Krása, zážitek. Tak zas za rok.