Na dosah máme úspěšného britského pop a soulového zpěváka Seala. Už 30. listopadu vystoupí v KV Areně v Karlových Varech. Je to letos jeho jediná show v ČR, je na turné k desce „Soul 2".

„Tyto písně rozhodně mají svůj specifický zvuk," říká Seal o albu Soul 2, kterou vydal loni. „Tohle si samozřejmě mohu dovolit říct, protože jsem je nepsal, ale jsou to vynikající písně. A já jsem si je moc rád zazpíval, protože pro mě osobně něco znamenají. Svým způsobem zachycují mé dětství a mé dospívání."

Novinka „navazuje" na album Soul (2008), která se stala celosvětovým hitem. Má řadu zlatých, platinových a diamantových ocenění v Austrálii, Itálii, Švédsku, Kanadě, Švýcarsku, Velké Británii či Belgii. Trhákem bylo ve Francii, kde se dostalo na 1. místo hitparády a vydrželo tam v řadě příštích celkem 13 týdnů.

Ceny, samé ceny

„Seal je za více než dvacet let kariéry držitelem čtyř cen Grammy, prodal více než 20 milionů alb. Ačkoli zkusil více stylů, jeho doménou jsou romantické balady typu „Prayer For the Dying," Grammy vyznamenaných „Kiss From A Rose" a „Don't Cry" (vše z alba Seal II, 1994) nebo „Love's Divine" (Seal IV z roku 2003), těšící jeho početné fanoušky a oceňované kritikou. Jeho úspěšné kořeny ovšem najdete v britské house/rave scéně, na které debutoval v roce 1991 v nahrávce „Killer" (Adamski) a vrátil se k ní v roce 2007 s dancefloorovým projektem System. V září roku 2010 Seal vydal sedmé studiové album Commitment," uvedl Michal Máka ze Supraphonu, která v ČR Sealovy desky vydává.

Má zkrátka úspěch

Citlivý Seal, umělec charakteristického hlasu, dlouhodobě patří i v Česku mezi nejpopulárnější mezinárodní umělce. „Každé jeho nové album boduje dál mezi nejprodávanějšími nahrávkami a je tradičně oceňováno zlatými deskami," je evidentně spokojen Michal Máka.

Kdo vyhrál… a dál

Minulé kolo soutěže o vstupenku na Seala do Varů vyhráli:

Martina Scheibová, Kamila Holanová, Monika Hořeňovská a Patrik Scheib.

Blahopřejeme.

A ještě otázka opět za lístek na Seala v Karlových Varech:

Jeden hit má Seal i ve slavném filmu s komiksovým hrdinou. Jak se jmenuje film, jak písnička a jaké je jméno zatím nejnovějšího snímku s tímto hrdinou? Pište do konce týdne na radek.strnad@denik.cz heslo do předmětu zprávy je „Hit Seala". Připište též svou adresu a číslo telefonu…