Jedinečný program nabídne v úterý 6. března od 15 do 18 hodin Severočeská vědecká knihovna s ústeckým TyfloCentrem. Přichystala poutavé autorské čtení slabozraké severočeské spisovatelky Stanislavy Krajíčkové z Lovosic, autorky knihy Nabu, Nelsí a škola pro superpsy.

Během odpoledne autorka seznámí návštěvníky se životem vodících psů, ústecké TyfloCentrum pak nabídne ukázky jejich výcviku.

„Program bude zdarma pro registrované v ústecké knihovně, ale také pro naše nevidomé a slabozraké spoluobčany i veřejnost,“ připomněla fundraiserka ústeckého TyfloCentra Petra Honzátková. Program představí také osud lidí úzce spjatých s TyfloCentrem, které nevidomým a slabozrakým pomáhá.

Reprezentační ples UJEP.
OBRAZEM: Reprezentační ples UJEP přilákal stovky lidí

„Chystáme medailonek našeho handicapovaného zaměstnance Petra Adamovského, certifikovaného lektora informačních technologií pro nevidomé. Na faktu, že se nevzdal a nevidomým i slabozrakým pomáhá, ukážeme příběh obětavého člověka,“ slíbila Honzátková. Pořad v ústecké knihovně vyvrcholí ukázkami užití čtečky a kamerové lupy v praxi.

„Představíme, jak mohou být tyto pomůcky užitečné pro nevidomé a slabozraké,“ doplnil Břetislav Verner ze společnosti Spekra, výrobního družstva specializujícího se na kompenzační pomůcky.

Nevidomí si vyzkoušejí čtečky a lupy v knihovně s pomocí studentů středních zdravotnických škol a z ústecké univerzity. Knihovna současně představí své oddělení pro nevidomé a zájemce seznámí se službami své takzvané zvukové knihovny ve 2. patře lidové části v Churchillově ulici.

Setkání Regionální obce Slováků žijících v Ústí nad Labem a seniorů z Trmic
Regionální obec Slováků žijících v Ústí nad Labem vede amatérská spisovatelka