Kato (rap, slova, hudba) a DJ Maro (hudba) měli na desku jen rok poté, co přišli s geniálním CD „Dezorient Express". Přesto TO tam zas je, ty beaty, scratche i samply, jichž si třeba ani nevšimnete, jak jsou na místě; nebo vás posadí na zadek či zvednou na nohy. Navrch slečny, kytary, flétna a Felix Holzmann v Tónovací.

Čtěte také: Jsem workoholik, tvrdí rapper Kato z Prago Union

Tím jednotícím „koncepční desky PU" jsou barvy. Proč ne, když se ta možnost nabízela?

Komu se stýská po rozjuchaném Dephovi, ať se vrátí k labutí písni jeho dřívější kapely Chaozz. Ale CD Sakum Prdum už lze považovat za prequel k HDP, debutu Praga.

„Pusť do svýho světa trochu světla," radí Kato v Hnědé s atmosférou podzimu. Slečny mu tu soulově zpívají, musí být radost mít je v kompu protože proč vozit baby i na koncerty?! Ale díky Bohu, že Prago přidali šťávu muzice živou kapelou¨

Kato si se slovy hraje, žongluje , každé je, kde být má. CD je na víc poslechů. Vždy objevíte fórek, oslí můstek, vytáčku, malou zlomyslnost či hloubku tam, kde jiní mají bažinu.

„Vstávej semínko úlala, vymetl jsem kostlivce, ale skříň tu zůstala," rapuje Kato v houpavé Fialové, jasném hitu. Jiní by jím CD otevírali, on ne. „Vstávej semínko úlala, bude z tebe zábava" jasné, ne?

Jen slova? Ne, Kato ví, co říká, zná jak pobavit i zasít vám semínka do mozku, k zamyšlení. Ale žádný diktát, jen lehké podsouvání sloganů, jimiž neplýtvá, ale vždy sednou.

K rozjímání i do skoku nám tu hrají Prago Union. Z CD se vyloupnou i další hity, zazpíváte si je s nimi i živě a rádi. PU zůstávají nahoře, ač Kato tvrdí: „Možná jsem línej hajzl, ale nejsem splachovací…" No jo, to je jeho sebereflexe. Ale celé album jakoby říkalo: „Línej hajzl? V tom tedy kecá!"

„Nechoď za mnou s tím, že mě posloucháš už od dětství. Řekni to tý mý, ta mě ne a né poslouchat, i když už jsme voba dospělí." Tak to je on, Kato! Nelze ho nemít rád. Jo!