Festival se bude již tradičně odehrávat v Experimentálním prostoru Mumie a v klubu Café Max v Ústí. Akce je letos rozdělena do tří dnů. V tzv. předvečer festivalu se odehraje křest nového čísla časopisu H_aluze a jeho knižní přílohy s názvem „Rozhraní" Filipa Jakše a Ani Šebelkové.

„Zahájíme i výstavu fotografií Michala Pytlíka, ve finále večera promítneme filmy," slibují pořadatelé.

Hlavní dvoudenní blok Antropotyátru bude multikulturní událostí. Literární část tentokrát zastoupí Radka Denemarková, Igor Malijevský, Dan Jedlička, Petr Štengl, Jitka Hanušová, Tereza Fantlová, Olina Stehlíková, Miroslav Pech a Petra Stará.

„Program prvního dne zpestří módní přehlídka kolekce triček AntropoGallery Terezy Kurečkové. Oba večery uzavřou koncerty hudebních seskupení Zutro, Neřvi mi do ucha, Kaplan Bros. a též Post Hudba," informovala Deník Jitka Hanušová, redaktorka i PR Literárně-kulturního časopisu H_aluze.

„Letos poprvé jsme se přiklonili k formě tzv. crowdfoundingového spolufinancování. Aby se akce mohla úspěšně odehrát, vyhlásili jsme prostřednictvím serveru Startovač projekt na podporu festivalu," vysvětlila také.

„Odměny za přispění jsou rozděleny do 5 kategorií: Za příspěvek 100 Kč získá přispěvatel 10% slevu na vstup na Antropotyátr, za 200 Kč 20% slevu a knihu zdarma, za 500 Kč pak 50% slevu a nové číslo H_aluze. Kdo přispěje 1 000 Kč, získá 100% slevu a roční předplatné časopisu H_aluze, dále za 2 000 Kč 100% slevu plus dva roky předplatného časopisu H_aluze," popsala Jitka Hanušová „jak na to".

Přispět lze na této adrese: startovac.cz/projekty/antropotyatr-2014/