Festival Reggae Area se koná na ústeckém letišti. Láká na Colectiv, Švihadlo, Michala Šepse, Orly W Blotie Europy, domácí Uraggan Andrew & Reggae Orthodox a řadu dalších. Sobotní program začíná ve 12.00 hodin.

Hudbu doplní opuštěná zvířata

Festival Rock on the Rocks se koná v Ostrově u Tisé. Návštěvníci se mohou těšit na ska-punkové Peshata, rock-dance seskupení Simple Muffin, berlínské Weltraum Power, elektronické Vložte kočku či Nauzea Orchestra.

Zajímavý program slibuje i Fírfest, který se koná v sobotu v Letním kině. Láká na Toxic People, K2, Codu, The Snuff, Luboše Pospíšila a další.

V ústecké zoologické zahradě se v sobotu uskuteční oslava Mezinárodního dne zvířat bez domova, návštěvníci se mohou těšit na ukázky práce kynologů či prezentaci Centra pro opuštěná zvířata.

Malý Hamburk

Příjemné nedělní odpoledne v blízkosti výborných hudebníků mohou strávit příznivci hudby v Městských sadech. Multižánrový festival pro všechny věkové kategorie se koná každou neděli od 14.00 do 18.00 hodin v Mušli.

„Projekt Malý Hamburk, který je novinkou letošní letní sezóny v Městských sadech, si již řadu příznivců našel, nicméně drtivá většina ústeckých obyvatel o něm stále neví. Každou neděli přitom mohou zájemci shlédnout několik zajímavých hudebních uskupení či jednotlivých umělců zcela zdarma ve venkovním prostoru, kde je k dispozici i občerstvení a otevřené veřejné toalety," říká pořadatel Antonín Moravec.

Tentokrát se návštěvníci mohou těšit například na projekt Circus Ponorka Honzy Ponocného, všestranného hudebníka, autora hudby k několika filmům (kupř. Perfect Days), kytaristy na koncertech Miroslava Žbirky. 

Dalším vystupujícím na Malém Hamburku budou Brigita Cmuntová a Štěpán Klouček. Mladí muzikáloví herci zpívají své vlastní i převzaté písně s milou plachostí a odzbrojující upřímností.

Název Malý Hamburk vychází ze skutečnosti, že tímto pojmenováním se Ústí kdysi označovalo jako druhý největší přístav na Labi.

Velkobřezenský zámek zve v neděli od 14.00 hodin na pohádkové divadlo Země liliputů