Registrace do celorepublikové soutěže University band contest 2016, univerzitní soutěže kapel, kterou pořádají místní studentské organizace, odstartovaly v pondělí.

Přihlásit se mohou univerzitní kapely z deseti měst České republiky včetně Ústí nad Labem. V každém městě se uskuteční regionální kolo, jehož vítězové postupují do republikového semifinále a následného finále.

Rozhodují návštěvníci i porota

„O pořadí rozhodují návštěvníci a porota složená z řad odborníků a studentů. Cílem soutěže je dát univerzitním kapelám příležitost k seberealizaci, zkušenosti v hudební branži a možnost reprezentovat svou univerzitu a město v celonárodním měřítku," uvedla za Studentskou unii Lucie Stádníková.

Na vítěze čeká titul absolutního vítěze UBC 2016, možnost hraní na vybraných festivalech a akcích studentských unií a samozřejmě věcné dary od sponzorů.

Vítězem loňského ročníku se stala olomoucká kapela The Complication, která měla díky soutěži možnost zahrát si na Budějovickém Majálesu 2015, festivalu Dokořán či na festivalu Šternberský Kopec.

Přihláška je k dispozici na webu www.universitybandcontest.cz.