Petře, hrajete ve stejné sestavě, jako dřív?
Sestava se průběžně mění, jako se mění životní podmínky i ambice jednotlivých hráčů, prostě život. Někdo vydrží, jiný to vzdá. Proto jsme poslední dobou trochu omladili (bubny, klávesy). Zůstávají toliko veteráni a Petr Šturma jako otec zakladatel a hlavní zpěvák i autor.

Na Útulku zahrají vedle Vás během dní 9. a 10. června i místní punková Houba a přespolní fajn dámy Zuby Nehty a ostrá Gaia Messiah. Potkáváte se na živo často a rádi?
Petr: Zrovna s nimi nemáme problém, rádi si je poslechneme i se lidsky potkáme, jinak je takových příležitostí málo a “Času je málo“. Taky potěší kritika od kolegů, většinou pochvalná.

Na jaký merch se od vás na Útulku můžeme těšit? Nová CD, výběru hitů, něco pěkného na sebe?
Petr: O merch se stará náš basák Pepa Marek, je nejsvědomitější. V nabídce máme CD, LP, trička, čepice.

Co vás ještě letos čeká? I velký festival?
Jiří: Ke 40 výročí se podařilo s agenturou 100promotion připravit víc koncertů, hlavně letních. Teď řešíme podzim, klubová scéna kvůli Covidu uvadla, nejsou kluby ani peníze. Na podzim plánujeme velkou oslavu v pražském Lucerna baru s hosty a možná překvapení, desku, to je tajné. O tom se nemluví ani v kapele. Tak přijďte na koncert! V Ústí hrajeme vždy rádi. 

Mohlo by vás zajímat: Hotel Bohemka jako symbol Ústí

Interhotel Bohemia v Ústí nad Labem. | Video: Martin Mudroch

 

Nabídnete dobročinné akci i nové písničky?
Petr: Ano, ty nejnovější se jmenují „Stíny“ a „Bez oken“. 

Mění se i vaše témata, či jsou v podstatě stále stejná? Na čem si zakládáte? Je pro vás důležité hrát na benefici pro psí útulky?
Jak se jmenuje Vaše poslední album? Má stěžejní téma?
Jiří: Album se jmenuje „Vůně trávy“, jednotící téma nemá, každá písnička je o něčem jiném. Ta titulní kupodivu není o marihuaně. Kde nejradši hrajete?
Venku na menších Open Airech se dvěma třemi kapelami. Úplně nejradši na reggae a etnických festivalech, kterých ale v Čechách poslední dobou moc není.

Co vás ještě letos čeká? I velká scéna, prestižní festival?
Petr: Ke 40 výročí se nám podařilo s agenturou 100promotion připravit víc koncertů, převážně letních. Teď řešíme podzim, klubová scéna kvůli Covidu uvadla. Nejsou kluby ani finance. Na podzim plánujeme velkou oslavu v pražském Lucerna baru s hosty a asi nějaké překvapení ve formě desky, to je tajné. O tom se nemluví ani v kapele.

Mění se vaše témata, či jsou stejná? Je pro vás důležité hrát na benefici pro psí útulky?
Petr: Témata písniček nejsou stejná, jako není pořád stejný svět kolem nás. Pro dobrou věc hrajeme vždy rádi a že Útulky jsou třeba, to je jasné.

Jak se jmenuje vaše poslední album? Má stěžejní téma?
Petr: Album se jmenuje „Vůně trávy“, jednotící téma nemá, každá písnička je o něčem jiném. Ta titulní kupodivu není o marihuaně.

Kde nejradši hrajete?
Jiří: Všude kde se sejde příjemné publikum a je dobrý zvuk, aby to bavilo publikum i nás. Hraní v létě venku máme moc rádi.

Na Útulku zahrají také během dní 9. a 10. června i místní punková Houba a fajn dámy Zuby Nehty. Potkáte se živě často, rádi?
Jiří: Letní hraní na festivalech je proto fajn, že se setkáme s jinými kapelami; za ty roky hraní se známe s mnoha, vždy se rádi vidíme.

Na jaký merch se od vás na Útulku můžeme těšit? Nová alba, a něco pěkného na sebe?
Petr: Přivezeme alba nová i starší, trička, čepice, placky.

| Video: Youtube

Co vás ještě letos čeká?
Petr: V létě bude objíždět festivaly a venkovní akce, mimo jiné legendární festival v Trutnově, kde hrajeme rádi a který se po pár letech vrací původnímu areálu. V říjnu nás čeká oslava 40 let kapely v pražském Lucerna Music baru.