Petře, hrajete ve stejné sestavě, jako dřív?
Sestava se průběžně mění, jako se mění životní podmínky i ambice jednotlivých hráčů, prostě život. Někdo vydrží, jiný to vzdá. Proto jsme poslední dobou trochu omladili (bubny, klávesy). Zůstávají toliko veteráni a Petr Šturma jako otec zakladatel a hlavní zpěvák i autor.

Na Útulku zahrají vedle Vás během dní 9. a 10. června i místní punková Houba a přespolní fajn dámy Zuby Nehty a ostrá Gaia Messiah. Potkáváte se na živo často a rádi?
Petr: Zrovna s nimi nemáme problém, rádi si je poslechneme i se lidsky potkáme, jinak je takových příležitostí málo a “Času je málo“. Taky potěší kritika od kolegů, většinou pochvalná.

Ze zasedání a hlasování o odkoupení staveniště bloku 004.
Zastupitelé posvětili odkup „díry“. Tajného hlasování se zúčastnila jen koalice

Na jaký merch se od vás na Útulku můžeme těšit? Nová CD, výběru hitů, něco pěkného na sebe?
Petr: O merch se stará náš basák Pepa Marek, je nejsvědomitější. V nabídce máme CD, LP, trička, čepice.

Co vás ještě letos čeká? I velký festival?
Jiří: Ke 40 výročí se podařilo s agenturou 100promotion připravit víc koncertů, hlavně letních. Teď řešíme podzim, klubová scéna kvůli Covidu uvadla, nejsou kluby ani peníze. Na podzim plánujeme velkou oslavu v pražském Lucerna baru s hosty a možná překvapení, desku, to je tajné. O tom se nemluví ani v kapele. Tak přijďte na koncert! V Ústí hrajeme vždy rádi. 

Mohlo by vás zajímat: Hotel Bohemka jako symbol Ústí

Zdroj: Martin Mudroch

 

Nabídnete dobročinné akci i nové písničky?
Petr: Ano, ty nejnovější se jmenují „Stíny“ a „Bez oken“. 

Mění se i vaše témata, či jsou v podstatě stále stejná? Na čem si zakládáte? Je pro vás důležité hrát na benefici pro psí útulky?
Jak se jmenuje Vaše poslední album? Má stěžejní téma?
Jiří: Album se jmenuje „Vůně trávy“, jednotící téma nemá, každá písnička je o něčem jiném. Ta titulní kupodivu není o marihuaně. Kde nejradši hrajete?
Venku na menších Open Airech se dvěma třemi kapelami. Úplně nejradši na reggae a etnických festivalech, kterých ale v Čechách poslední dobou moc není.

Co vás ještě letos čeká? I velká scéna, prestižní festival?
Petr: Ke 40 výročí se nám podařilo s agenturou 100promotion připravit víc koncertů, převážně letních. Teď řešíme podzim, klubová scéna kvůli Covidu uvadla. Nejsou kluby ani finance. Na podzim plánujeme velkou oslavu v pražském Lucerna baru s hosty a asi nějaké překvapení ve formě desky, to je tajné. O tom se nemluví ani v kapele.

Tisíce balení s chutnými jahodami v těchto dnech expedují na trh ze Svádova na Ústecku.
OBRAZEM: Záplava jahod ze Svádova. Letos jsou obzvlášť chutné, chválí majitel

Mění se vaše témata, či jsou stejná? Je pro vás důležité hrát na benefici pro psí útulky?
Petr: Témata písniček nejsou stejná, jako není pořád stejný svět kolem nás. Pro dobrou věc hrajeme vždy rádi a že Útulky jsou třeba, to je jasné.

Jak se jmenuje vaše poslední album? Má stěžejní téma?
Petr: Album se jmenuje „Vůně trávy“, jednotící téma nemá, každá písnička je o něčem jiném. Ta titulní kupodivu není o marihuaně.

Kde nejradši hrajete?
Jiří: Všude kde se sejde příjemné publikum a je dobrý zvuk, aby to bavilo publikum i nás. Hraní v létě venku máme moc rádi.

Petr Berounský
Ústečané a přátelé vzpomínají na zesnulého fotografa Petra Berounského

Na Útulku zahrají také během dní 9. a 10. června i místní punková Houba a fajn dámy Zuby Nehty. Potkáte se živě často, rádi?
Jiří: Letní hraní na festivalech je proto fajn, že se setkáme s jinými kapelami; za ty roky hraní se známe s mnoha, vždy se rádi vidíme.

Na jaký merch se od vás na Útulku můžeme těšit? Nová alba, a něco pěkného na sebe?
Petr: Přivezeme alba nová i starší, trička, čepice, placky.

Zdroj: Youtube

Co vás ještě letos čeká?
Petr: V létě bude objíždět festivaly a venkovní akce, mimo jiné legendární festival v Trutnově, kde hrajeme rádi a který se po pár letech vrací původnímu areálu. V říjnu nás čeká oslava 40 let kapely v pražském Lucerna Music baru.