Werichův syn má otcův humor, ale vzpomínky na otce jsou „komplikované“. Dlouho se mělo za to, že slavný herec měl pouze dceru Janu. Shodou okolností dnes již víme, že po světě chodí i jeho nemanželský syn.

Pro lidi na severu nejste neznámý. Ale vědí také lidé, že Werichův syn Jiří má k Ústeckému kraji přímo patriotický vztah?
Manželka pochází z Děčína, žijeme v Malšovicích mezi Ústím a Děčínem. Jsem přesvědčen, že náš kraj má lidem co říci a co nabídnout. Nádherné přírodní scenérie i kulturní památky. Je jen na nás, jak tady budeme žít. Jsem sice křtěný Vltavou, ale milující i Labe a jeho okolí.

Jaký dojem na vás dělá Ústí?
Výjimečné je, že málokteré krajské město jako Ústí je obklopeno ze všech stran krásnými lesy.

Soutěžní otázkaSoutěžte o 10 vstupenek na zábavný večer „Vánoční Hovory W”. Své odpovědi posílejte na e-mail radek.strnad@denik.cz. Soutěžní otázka zní: „Víte, na které střední škole a ve kterém městě syn Jana Wericha sedí v křesle ředitele?“
 

Posluchači mimo jiné znají váš hlas z vln Českého rozhlasu z pořadu Noční Mikrofórum, kam si zvete zajímavé hosty. Podle čeho si je vybíráte?
Moderátor Nočního Mikrofóra si hosty vybírá a zve sám. Snažím se vždycky, aby to bylo pro posluchače večerní pohlazení po duši. Aby host byl nejen zajímavý, ale aby jeho působení ve studiu bylo pro posluchače i poučné. Zvu si osobnosti z nejrůznějších oborů lidské činnosti z kultury, vědy, literatury, zdravotnictví atd.

Netradiční betlém má Brná, místní část ústecké čtvrti Střekov. Foto: Deník/Radek Strnad
FOTO: Brná má betlém s vlajkou a čerty

Inženýři ekonomie většinou neoplývají uměleckými sklony. Vy hrajete divadlo, točíte v TV, dabujete, moderujete. Vděčíte za to tatínkovi?
Nějaké geny určitě po otci mám. Miluji humor jako on a jeho moudrost se mi třeba časem ještě dostaví. Ale zdaleka nejsem sám jediný inženýr ekonomie, který dělá do umělecké branže. Zářnými příklady mohou být třeba Petr Nárožný nebo Ivan Mládek. Skloubit se to dá. Jsem vysokoškolský pedagog a ředitel střední školy. U kantořiny si odpočinu od činností ve světě umění a platí to i obráceně.

Co je pro vás v životě nejdůležitější?
Kontakt s lidmi, třeba zrovna v takových pořadech, jako se chystá v ústecké kavárně Café Alibi. Potkávání se je tím nejkrásnějším v lidském společenství.

Pečetění kasiček Tříkrálové sbírky
Kasičky pro Tříkralovou sbírku už čekají na první dárce