Vše nově. Pódium. Web. Zvuk. Světla. Tváře. Barvy. Pořadatelský tým. Občerstvení. Vše lépe, zajímavěji, přitažlivěji pro publikum. Dva pořady v České televizi místo jednoho, nově také dva dny; pátek navíc.

To vše slibuje Petr Barnat mladší ke 43. ročníku mezinárodního tanečního festivalu Ústí nad Labem, jehož prestižní soutěže hostí v pátek 2. a v sobotu 3. listopadu hala Sluneta v Ústí na Klíši. Vejde se sem asi 1200 návštěvníků. „Doufám, že se hala naplní a bude v ní báječná atmosféra," svěřuje se pořadatel.

Lístky i na webu

„Vstupenky ve třech kategoriích si lze objednat na webu festivalu /www.mtf-usti.cz/; má je i pokladna Domu kultury v Ústí a Info centrum na Mírovém náměstí," řekl pořadatel Petr Barnat ml., prostřední ze severočeské taneční „dynastie Barnatových".

Lesk a prestiž akci dodá moderátorka Mahulena Bočanová, záštita předsedy vlády Petra Nečase i účast 13 států Evropské unie v prestižní soutěži Mistrovství EU v tanečním sportu 10 tanců.

Páry se tu otestují

„Přijedou tedy ti nejlepší z poloviny států EU na jedinou titulární soutěž kontinentálního charakteru pořádané letos v ČR. Odehraje se týden před mistrovstvím světa v Norsku. Páry si k nám tedy přijedou otestovat, co umí," věří pořadatel. „Novinkou festivalu je Mistrovství ČR v tanečním sportu kategorie Free style ve standardních a latinsko-amerických tancích. A soutěž O cenu primátora dá šanci uspět i místním tanečním skupinám," je rád Petr Barnat. „Jedna z nich, STK Gebert, nám také s festivalem pomáhá," říká nadšeně.

Také Mahu se těší!

„Nikdo mě přemlouvat nemusel. Do Ústí se těším," řekla médiím se zářivým úsměvem Mahulena „Mahu" Bočanová. Věří, tak jako pořadatelé, že se podaří kdysi velmi vyhledávané prestižní společenské akci vrátit lesk. „Rádi bychom návštěvníky naučili, že je to velká společenská událost. Aby na ni tedy nepřišli v džínách a ve svetru," doplnil Jan Tománek, profesionální tanečník z Ústí, který s přípravami festivalu pomáhá.

Zákaz kouření v celé hale bude logický. „Beru to jako samozřejmost," reaguje na dotaz Mahulena Bočanová, která sama zkoušela štěstí před TV kamerami v prestižní taneční soutěži Stardance. „A šampaňské bude?" zajímá se s úsměvem, když přijde na tiskové konferenci řeč na nové kvalitní občerstvení.

Pořadatelé a Kulturní středisko města Ústí myslí i na charitu. „V prodeji v hale tak budou i výrobky teplické chráněné dílny Arkádie. Podpoříme i dětskou chirurgii Masarykovy nemocnice v Ústí," slibuje Barnat ml.

Soutěž i charita

Pořadatelský tým nenechá nic náhodě. S tím jsou spojené i vyšší náklady na festival než v minulých letech. Ale věří, že se vše vrátí v zájmu publika. Další motivací pro návštěvníky pak je soutěž. Vstupenky budou slosovatelné. A ceny? „Výhrou bude například zasloužený víkend pro dva na Lipně," rád slibuje Petr Barnat. A prozrazuje, že zkrátka nepřijdou ani ti diváci, kteří by dali přednost soutěži Stardance v televizi. „Některé soutěžící přivezeme i do Ústí, zatančí zde živě," dodává.

43. Mezinárodní taneční festival Ústí nad Labem

Pátek 2. listopadu 2012

16:00 Slavnostní zahájení

16:10 Mistrovství ČR v tanečním sportu Free styleSTT 2012 kvalifikace

18:00 Mistrovství ČR v tanečním sportu Free styleLAT 2012 kvalifikace

19:30 Soutěž o Cenu primátora

Sobota 3. listopadu 2012

15:30 Slavnostní zahájení

16:00 Mistrovství EU v tanečním sportu 10 tanců ´12 čtvrtfinále

17:45 Mistrovství EU v tanečním sportu 10 tanců ´12 semifinále

18:10 Mistrovství ČR v tanečním sportu Formace STT 2012

19:10 Mistrovství ČR v tanečním sportu Free style LAT´12 finále

19:40 Mistrovství EU v tanečním sportu 10 tanců´12, finále (STT)

20:10 Mistrovství ČR v tanečním sportu Free style STT´12, finále

20:40 Mistrovství EU v tanečním sportu 10 tanců´12, finále (LAT)

21:00 Závěrečný ceremoniál

Časové údaje jsou orientační

Web: www.mtf-usti.cz