Pětkrát do půl desáté, ač koncert začal po půl osmé, avizoval Pavel Nepivoda při show The Boom před každým hitem: „Už to půjde, začíná náš vánoční koncert."

Ale technika show nepřála a problémy skončily před desátou. Koncert s orchestrem vrcholil o dost později mírovým hitem Johna Lennona Give Peace A Chance. Pak už jen Boom přidali pár kousků Beatles v pěti.

Koncert připomínal show Monkey Business. Než začal orchestr, kryl jeho prostor bílý závěs. Před ním hrál jako host rockový romantik Luboš Pospíšil s partou 5P. Vedle své klasiky Tenhle vítr jsem měl rád a finální Nestřílejte na milence dal i Dvě tváře: Jekyll a Hyde. „Píši vám, Karino mi nezahrál. Už ji nemají na repertoáru," litovala jedna z návštěvnic. Ale Luboš se pak ještě vrátil a zpíval s Bůmáky i s kolegy z 5P All My Loving.

O atmosféře

„Luboše Pospíšila neznám, ale jeho koncert měl atmosféru," tvrdila Pavla (19) z Krupky. „Jsem tu třetí rok, pokaždé je jiná předkapela. Baví mě to tu, jen ta paní předloni nemusela být opilá," ohlédla se. „Je tu vánoční atmosféra, taková nabudí," pochvalovala si fanynka Beatles. „Mám je ráda odmalička, od bráchy," těšila se na Žlutou ponorku s kamarádkami Luckou a Pavlínou taktéž z Krupky.

Než začali Boom, převzala primářka ústecké onkologie Martina Chodacká 50 tisíc Kč, od firmy Adler, která na koncertě nabízela i pěkná trička.

Pomoc nevidomému

Představil se a děkoval i nevidomý plavec Martin Smrčka z Ústí. Z výtěžku letní benefice mu Boom přidali na účast na letní paralympiádě.

Eliška Smržová (11) z Ústí se těšila na svou nevlastní setru, ta v orchestru Boom hrála na příčnou flétnu. A užila si ji. Boom pak hity Beatles sypali z rukávu. Krásná Penny Lane, Harrisonova I Got My Mind Set On You, nádherná smyčcová Eleanor Rigby, klasika Yesterday, rokenrol Lady Madonna… Na pódium v sále šli s ochrankou, i to byla show.

Dáma z Venezuely

Nadšeně na ně u pódia tančil mezinárodní pár. „Jsem tu popáté, má přítelkyně Rita Josefina Malave Tochanova (50) z asi Venezuely počtvrté. Moc rádi se sem vracíme," řekl Marcel Juric z Prešova. Večer si užila i dcera Rity Katka Šindarová (21), žijící v Lounech. „Je to tu úžasný, každý rok jsme tady. Baví mě hlavně rychlejší věci od Beatles," dodala nadšeně exotická dívka.