Do 15 let je nepřístupný thriller Davida Finchera „Zmizelá" (USA, Gone Girl) dle knihy Gillian Flynnové. Hudbu napsali Trent Reznor (NIN) a Atticus Ross, hrají tu Ben Affleck, Rosamund Pike i Tyler Perry.

Nevíš, co máš

„Nikdy nevíš, co máš, dokud…" zní podtitul filmu Finchera (Sedm, Hra, Klub rváčů, Muži, kteří nenávidí ženy). A ví proč. Amy se totiž ztratila v den 5. výročí svatby s Nickem. A vypadá to, že nezmizela dobrovolně. Manžel si zoufá, organizuje rozsáhlé pátrací akce a snaží se dělat vše, aby se jeho žena našla pokud možno živá. Paralelně s tím běží policejní vyšetřování, které kromě Amy hledá také člověka, jenž má její zmizení na svědomí.

Byl to opravdu Nick?

Všechny nalezené důkazy a svědectví blízkých Amy ale ukazují na Nicka. Kdo to vlastně je? Trpící oběť zločinu či cynická zrůda, která vodí policii i veřejnost za nos, aby ze sebe sňala podezření? Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A co se stalo s Amy?

close Zmizelá žena se nevrací. Uvidí ještě někdy Ben Affleck svou manželku? Uvidíme… zoom_in

Na znepokojivé otázky se vrší další a odpovědi zoufale chybějí. Trpí tím především Nick, který se z miláčka médií změnil ve veřejného nepřítele číslo 1. Ví, že když se Amy či strůjce jejího únosu nenajdou, ponese si cejch až do konce života, který asi stráví za mřížemi. Nemá-li tedy Amy skutečně na svědomí…

Zvraty i v knize

Na první pohled jednoduchou zápletku spisovatelka Gillian Flynn přetavila v krimi psychologický román, jenž nečekanými zvraty uchvátil čtenáře nejen v USA, kde se během půl roku 2012 prodalo více než 2 miliony výtisků. Nato se stala kniha celosvětovým kultem i fenoménem. A scénář pak k filmové verzi příběhu napsala Gillian Flynn sama. Jak je jejím zvykem, dokázala překvapit i v něm…