Absurdnost, to je hlavní téma druhého ročníku festivalu dokumentární tvorby Elbedock, který vyvrcholí v sobotu. „Témata nominovaných snímků ukazují absurdnost ve všech smyslech slova. Ať už jde o bizarnost přístupu k migrační otázce, nesmyslnost válečného konfliktu nebo paradox divoké jízdy za svobodou uprostřed komunismu,“ sděluje k tématuvedoucí PR a marketingu festivalu Iveta Přívratská.

Samostatné vstupné na filmy stojí 80 korun a akreditace na celý festival je za 240 korun. Soutěžní filmy a doprovodný program mohli zájemci navštívit v průběhu celého týdne a stále mohou i během pátku a soboty. Vítěze porota vyhlásí 1. června během slavnostního zakončení v Činoherním studiu od 19 hodin. „Začínající tvůrci usilují se svými snímky o získání ceny ve třech soutěžních kategoriích,“ informuje Přívratská.

Arakain.
Tip Deníku: Arakain & Lucie Bílá, Visací zámek a Sklap v ústeckém letňáku

Kromě Ceny Pavla Kouteckého, která bude udělena už potřinácté, letos přibudou další dvě kategorie, které mohou začínající tvůrci vyhrát s celovečerním a krátkometrážním debutem. Hned po vyhlášení následuje promítání filmu výherce ceny Elbedock.

Poslední část programu bude možné navštívit i v sobotu, kdy posledním promítaným filmem bude v 16:30 vítěz Ceny Pavla Kouteckého.