Zahradní slavnost Gymnázia Jateční

Kdy: pátek 21. června od 16.00
Kde: Gymnázium Jateční, Ústí nad Labem
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Ústecké Gymnázium Jateční slaví letos 70 let od svého založení. V rámci jubilea připravilo několik akcí, jedna z nich s názvem Zahradní slavnost proběhne v pátek 21. června od 16.00 do 19.00 v prostorách školy. Můžete se těšit na hudbu, tanec, výtvarný happening, prohlídku budovy a vernisáž výstavy fotografií Jak šel (s Jatečkou) čas. Vstup je volný. „Návštěvníci akce budou mít příležitost setkat s bývalými učiteli i spolužáky. Zároveň budou mít možnost prohlédnout si školu a na venkovním pódiu v zahradě si poslechnout vystoupení učitelské kapely Teacher´s band,“ řekla ředitelka Gymnázia Jateční Radka Brejchová.

Ivo Šmoldas

Kdy: pátek 21. června od 19.00
Kde: DK Ústí nad Labem
Za kolik: 390 korun
Proč přijít: Kdo se rád směje, tak by neměl chybět na talk show filozofa, básníka, kulturního publicisty a scénáristy Ivo Šmoldase. Šmoldas s hosty vystoupí v ústeckém Domě kultury v pátek 21. června od 19.00. Lístek přijde na 390 korun.

Fotogalerie: Ivo Šmoldas v Chotěboři

Destross, Fleshless a Toxic People

Kdy: pátek 21. června do 19.30
Kde: Národní dům, Ústí nad Labem
Za kolik: 140 korun
Proč přijít: Fanoušci metalu zpozorněte. Nespoutaná dynamická pódiová show, tvrdé kytarové rify, mohutná basa, rapovaný i melodický zpěv. Na jednom pódiu se sejdou tři skvělé kapely, mistři svého oboru. Tři kapely Destross, Fleshless a Toxic People zahrají v Národním domě v pátek 21. června od 19.30. Připravte se metalový nářez v Ústí nad Labem. Lístek přijde na 140 korun.

| Video: Youtube

Běh Barvám neutečeš na Severní Terase

Kdy: sobota 22. června od 9.00
Kde: Severní Terasa, Ústí nad Labem
Za kolik: diváci zdarma, startovné od 299 korun
Proč přijít: 10. ročník běžeckého závodu pro celou rodinu Barvám neutečeš se uskuteční v sobotu 22. června na Severní Terase v Ústí nad Labem. Start doprovodného programu je v 9.00, v 12.45 bude společná rozcvička, ve 13.00 je v plánu hromadný výhoz barev a start běhu na 5 km bude ve 13.15. Start běhu na 1,5 km se uskuteční ve 14.00. Těšte se na barevnou dětskou show, koncert Honzy Bendiga a tombolu. Startovné pro běžce v kategorii 15+ přijde na 799 korun, diváci mají vstup zdarma.

| Video: Youtube

Kde fondy EU pomáhají aneb Den otevřených dveří Muzea města Ústí nad Labem

Kdy: sobota 22. června od 10.00
Kde: Muzeum města Ústí nad Labem
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Přijďte si užít Den otevřených dveří v Muzeu města Ústí nad Labem. Dny otevřených dveří na projektech podpořených z fondů EU, které pořádá Ministerstvo pro místní rozvoj, nabízejí tematický program a zajímavé prohlídky, díky nimž se návštěvníci seznámí s přínosy evropských fondů v České republice a podívají se na zajímavá místa nejen ve svém kraji. Muzea města Ústí nad Labem otevře své brány v sobotu 22. června od 10.00. V muzeu si prohlédnete nejen velmi bohatou expozici, která v současnosti čítá více než milion kusů sbírkových předmětů, ale připravena bude také expozice Naši Němci a výstava Ústeckých strašidel včetně komentovaných prohlídek jak expozice, výstavy, tak i samotné neorenesančníbudovy, která prošla kompletní rekonstrukcí podpořenou fondy EU. K tomu všemu bude připraven také bohatý doprovodný program v atriu muzea. Vstup do muzea je v sobotu zcela zdarma. Vzhledem k omezené kapacitě komentovaných prohlídek je nutná registrace předem. Budovu i expozice je možné si prohlédnout i bez průvodce. Více informací na webu DotaceEU.

Sen noci svatojánské

Kdy: sobota 22. června od 20.00
Kde: hrad Střekov
Proč přijít: Sen noci svatojánské v podání Činoherního studia v rámci Letní štace můžete vidět na hradě Střekov v sobotu 22. června od 20.00. A o čem je nejhranější komedie W. Shakespeara? Láska donutí čtveřici mladých milenců k riskantnímu činu: ocitnou se na útěku v hlubokém lese. Tu samou noc zde zkouší parta ochotníků krutěkrvavou komedii, se kterou se chtějí proslavit a zbohatnout. V lese uprostřed magické noci vládnou ale bytosti z jiných světů a osudy smrtelníků se propletou a obrátí naruby. Kouzla a čáry, láska a nenávist, vina i trest – to vše se za ranního rozbřesku náhle jeví v jiném světle. Ve světle snu z noci svatojánské Představení doprovází živá kapela ve složení Ondřej Švandrlík, David Kolovratník a Richard Fischer.

Fotbalové ME: Česko – Gruzie

Kdy: sobota 22. června od 15.00
Kde: Národní dům
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Česká fotbalová reprezentace odehraje druhý zápas ME proti Gruzii. Výkop je v sobotu 22. června v 15.00. Sledovat můžete tuto důležitou fotbalovou bitvu v hospodách, na plátně či v univerzitním kampusu. Jedna z projekcí bude v ústeckém Národním domě. Vstup je zdarma a pivo bude k dostání na baru.

Potlach Karla Poláčka

Kdy: neděle 23. června od 13.00
Kde: Cyklokemp Brná
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Zakládající člen skupiny Bluegrass Hoppers, později Fešáci a jejich dlouholetý kapelník Karel Poláček oslaví letos své 80. narozeniny. „Při této příležitosti pořádáme „Potlach“, kterého se zúčastní  kamarádi, žáci a spoluhráči v různých skupinách. V Cyklo kempu v Loděnici v Ústí nad Labem – Brné  od 13 hodin přivítáme například: Tomáš Linka, Petr Kocman, Náplava, Pavel Brümer tribute band, Riding Hoppers, Makovec, Dobré ráno blues band, Monogram, New Strangers, Šrot, Undergrass, Blackout, Baby di Brná, Miloš Jíra,“ řekl Zdeněk Kymlička z Agentury FOR. Na akci se bude prodávat knížka  „Legenda country“ o životě Karla Poláčka. Vstup je zdarma.

Zahájení sezony na jezeře Milada

Kdy: neděle 23. června od 14.00 do 18.00
Kde: hlavní pláž jezera Milada
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Otevírání jezera Milada proběhne v neděli 23. června od 14.00. Těšte se na skákací hrady, Sváťovo dividlo, rytířské souboje, ukázku dobových zbraní, jízdu na koních, dětské atrakce, ukázky IZS a lety vrtulníkem. Vstup je zdarma.

Malý Hamburk

Kdy: neděle 23. června od 15.00
Kde: Městské sady Ústí nad Labem
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Multižánrový hudební festival Malý Hamburk opět v ústeckých Městských sadech. V neděli 23. června od 15.00 v Mušli vystoupí kapely Wono si to sedne, Naboso (16.00) a Matěj Koudelka (17.00). Vstup je zdarma.

Mohlo by vás zajímat: Festival ústeckých dobrodruhů: spolky, muzika, zábava a radost dětí

Festival Ústeckých dobrodruhů. | Video: Deník/ Adéla Stejskalová