PÁTEK

Oslavy 60 let Domu kultury

Kdy: pátek 24. května od 17.30
Kde: DK Ústí nad Labem
Za kolik: 0/490 korun
Proč přijít: Ústecký dětský sbor, Bonifanti, Bára Poláková a Mellon Collie, tak bude vypadat oslava 60 let od otevření Domu kultury v Ústí nad Labem. „Nechte se unášet tóny Ústeckého dětského sboru, podívejte se na film Starci na chmelu jehož mimopražská premiéra byla v Ústí nad Labem v roce 1964, tedy před 60 lety, beatovými rytmy ústecké kapely Bonifanti, energickým vystoupením skupiny Demowave a melodickým popem zpěvačky Báry Polákové. Večer zazní Mellon Collie, Aid Kid a oslavy zakončí show od ústeckých 100K,“ lákají organizátoři akce. Komentovaná prohlídka, Ústecká dětský sbor a Bonifanti jsou zdarma, koncert Báry Polákové + Demowave  přijde na 490 korun.

Zdroj: Youtube

Meluzína & Tolstoys

Kdy: pátek 24. května od 20.00
Kde: Hraničář v Ústí nad Labem
Za kolik: 200 korun
Proč přijít: V útrobách bouřlivého Berlína žije kapela známá jako Tolstoys, jejíž kořeny sahají od Slovenska přes Německo až po daleký Nový Zéland. Do ústeckého Hraničáře přijedou představit své nejnovější album „No Limit To Love“, koncert odstartuje v pátek 24. května ve 20.00. Těšti se můžete i na vystoupení formace Meluzína, což je převážně dívčí atmosférická kapela pocházející z Ústí nad Labem. Vstupné přijde na 200 korun.

SOBOTA

ČEZ RunTour v Ústí nad Labem

Kdy: sobota 25. května od 10.00
Kde: Kostelní náměstí v Ústí nad Labem
Za kolik: diváci zdarma, startovné od 150 korun
Proč přijít: ČEZ RunTour v Ústí nad Labem. „Proběhněte se na trasách dlouhých 3, 5 a 10 kilometrů, nebo si zkus štafetu přímo z centra Ústí nad Labem, kolem řeky Labe, až pod hrad Střekov,“ lákají organizátoři běhu, který má start a cíl na Kostelním náměstí u OC Forum. Start závodu je v sobotu 25. května v 10.00, kdy poběží děti, po nich se postupně na různě dlouhé tratě vydají závodníci. Akce si vyžádá dopravní omezení. Startovné se pohybuje od 150 do 720 korun – záleží na typu a kategorii běhu. Z každého startovného bude věnováno 50 korun na charitativní účely, konkrétně na konto Nadace Leontinka. Jde 13. ročník tradičního běžeckého seriálu.

Family festival v letním kině

Kdy: sobota 25. května od 12.00
Kde: Letní kino Ústí nad Labem
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Hlavním magnetem o tomto víkendu bude pro rodiny v květnu určitě Family festival, který proběhne v sobotu 25. května od 12.00 do 22.00 v Letním kině v Ústí nad Labem. „Půjde o třetí ročník, akci si užijí zejména rodiny s dětmi,“ řekla mluvčí ústeckého magistrátu Romana Macová. Vystoupí kapela Nebe, Tereza Mašková, Paulie Garand & Kenny Rough a Marta Jandová. Pro děti budou připraveny atrakce, malování na obličej, fotokoutek, heliové balónky či divadelní představení. Vstup je zdarma.

Výlet po vyhlídkách nad Zálezly

Kdy: sobota 25. května od 10.00
Kde: sraz na autobusové zastávce v Radejčíně
Za kolik: zdarma
Proč přijít: „Pojďte se s námi projít po vyhlídkách nad Dolními Zálezly a pokochat se nádhernými výhledy do labského údolí. Čekají nás rozhledna Radejčín, Doerellova vyhlídka, Mlynářův kámen, Moravanský vodopád a Skalky a cestou se dozvíte, jaké unikátní rostliny a zvířata lze v okolí nalézt, a další zajímavosti,“ zve na akci Knihovna Ústeckého kraje. Sraz je v sobotu 25. května v 10.00 na zastávce v Radejčíně, kam se z Ústí nad Labem dostanete autobusem 457 (odjíždí od hlavního nádraží v 9:23 hodin). „Délka trasy výletu je 10 km, a když si ji maličko prodloužíte až dolů k Labi, můžete se odměnit odpolednem stráveným na Divadelní pouti v Dolních Zálezlech,“ informovala knihovna.

Bitva Na Běhání

Kdy: sobota 25. května od 11.00
Kde: Chlumec
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Město Chlumec ve spolupráci s SHŠ Honesta zvou na 8. ročník připomínky středověké bitvy Na Běhání v sobotu dne 25. května za Horkou. Ta se odehrála roku 1426. V 11.00 je v plánu průvod městem, návštěvníky na louce za Horkou čeká též středověká hudba, dobové tance, rytířské souboje, projížďky na koních či led světelná show.  Samotná bitva začne v 16.30. Vstup je zdarma.

Festival Mezi dvorci

Kdy: sobota 25. května od 12.00
Kde: park T.G.M. na Střekově
Za kolik: zdarma
Proč přijít: V sobotu 25. května od 12.00 se v parku T.G.M. na Střekově uskuteční 11. ročník kultovního festivalu Mezi dvorci. Hrát budou kapely Točílas, Zrní, Mucha, Petra Škorpíková & Světla stín či Nepitch Band. Vstup je zdarma. Festival se koná za významné podpory města Ústí nad Labem a dalších partnerů a podporovatelů.

Zdroj: Youtube

Hraběcí koštování

Kdy: sobota 25. května od 18.00 do 19.30
Kde: zámek Velké Březno
Za kolik: 300 korun
Proč přijít: V jednotlivých zámeckých komnatách bude mít každý návštěvník možnost ochutnat nejznamenitější druhy tohoto lahodného a oblíbeného moku za doprovodu zasvěceného vinaře, pod jehož pracovitýma rukama víno vznikalo.  Netradiční prohlídku plnou vína z vinařství Žůrek Žeravice se uskuteční na zámku Velké Březno v sobotu 25. května od 18.00 do 19.30. Lístek přijde na 300 korun. Vzhledem k omezenému počtu míst je třeba si vstupenkou zakoupit on-line nebo si ji předem zarezervovat na tel. 604 505 323.

Na stojáka v Neštěmicích

Kdy: sobota 25. května od 20.00
Kde: stadion v Neštěmicích
Za kolik: 300 korun
Proč přijít: Oblíbená stand-up comedy show Na stojáka zavítá do Neštěmic. Na tamním stadionu v sobotu 25. května od 20.00 vystoupí Jirka Jakima, Karel Hynek a Tigran Hovakimyan. Lístek v předprodeji vyjde na 300 korun, na místě pak zaplatíte 350 korun.

V Církvicích zahraje kapela Bárka

Kdy: sobota 25. května od 16.15
Kde: v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Církvicích
Za kolik: vstupné dobrovolné
Proč přijít: V kostele Nanebevzetí Panny Marie v Církvicích zahraje kapela Bárka a to ve složení skvělých hudebníků - violoncellista Pavel Barnáš a harfenistka Ivana Pokorná.   "Bárka nabízí plavbu napříč různými žánry s harfou a violoncellem - proplouváme vodami bouřlivými i klidnými a užíváme si radost z hudby," shrnul Pavel Barnáš, violoncellista Symfonického orchestru Českého rozhlasu v Praze a mj. ředitel festivalu Okolo Třeboně s třicetiletou tradicí.  Koncert se koná v sobotu 25. května od 16.15 hod v Církvicích v kostele Nanebevzetí Panny Marie.  Vstupné je dobrovolné.

Kapela Bárka.
V Církvicích zahraje kapela Bárka, těšte se na plavbu napříč různými žánry

NEDĚLE

Tomík mezi dinosaury

Kdy: neděle 26. května od 15.00
Kde: Severočeské divadlo Ústí nad Labem
Za kolik: od 70 korun
Proč přijít: Školák Tomík má rád knížky. Čte všude a pořád. Maminka mu večer už čtení zakáže a Tomík si s baterkou zaleze pod peřinu, protože si půjčil knížku o dinosaurech a brzy ji musí vrátit. Při čtení usne a vidí se uprostřed pralesa se svým pejskem Bulíkem, který ho všude doprovází. Potkají se s malým dinosaurem, s kterým se spřátelí. Příběh, který motivuje děti ke čtení. Dobrodružství jako v knížce jinde nezažijí. Představení Tomík mezi dinosaury v podání Liduščina divadla můžete zhlédnout v Severočeském divadle v Ústí nad Labem v neděli 26. května od 15.00. Lístek koupíte od 70 korun.