ÚSTECKO

KOLOcafé se loučí

Kdy: pátek 22. března od 15.00
Kde: kavárna KOLOcafé, Střekov, Ústí nad Labem
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Kavárna KOLOcafé na Střekovském nábřeží na konci března zavře. Jako rozloučení si připravila na pátek 22. března koncert známé ústecké kapely The Boom. Odpolední program začne v 15.00, vstup je zdarma.

Zdroj: Youtube

Jeden svět v Hraničáři

Kdy: pátek 22. března od 18.00
Kde: Hraničář, Ústí nad Labem
Za kolik: 50 – 100 korun
Proč přijít: Festival dokumentárních filmů Jeden svět můžete navštívit v ústeckém Hraničáři. V pátek 22. března od 18.00 tam můžete zhlédnout dokument Venezuela: Země ztracených dětí. Venezuelu sužuje chudoba, hlad a násilí. Observační dokument natočený v tamějších slumech zblízka ukazuje, jak dlouhodobé zanedbávání infrastruktury dopadá na ženy a děti. Snížené vstupné přijde na 50 korun, plné pak na 100 korun.

Labutí jezero

Kdy: pátek 22. března od 19.00
Kde: Severočeské divadlo v Ústí nad Labem
Za kolik: od 170 korun
Proč přijít: Labutí jezero patří k nejslavnějším a nejznámějším klasickým baletním titulům a je součástí repertoáru všech světových scén. Severská legenda o dívce Odettě proměněné v labuť inspirovala P. I. Čajkovského k napsání lyrické melodické hudby, která se stala vzorovou ukázkou vrcholného hudebního romantismu, a svou nesmrtelnost získala také díky původním dochovaným choreografickým pasážím Mariuse Petipy a Lva Ivanova. V pátek 22. března od 19.00 ho uvede i Severočeské divadlo v Ústí nad Labem. Lístek koupíte od 170 korun.

Ples sportovců v Ústí nad Labem

Kdy: pátek 22. března od 19.00
Kde: DK Ústí nad Labem
Za kolik: 500-700 korun
Proč přijít: Ples sportovců má letos pořadové číslo 27. Těšte se na populárního zpěváka Pavla Calltu, tombolu a půlnoční překvapení. Akce se uskuteční v pátek 22. března od 19.00 v ústeckém Domě kultury. Nebudou chybět sportovní exhibice a vystoupení volnočasových klubů, k tanci a poslechu zahraje Roxel Music a DJ David Holub. Lístek stojí od 500 do 700 korun. Vstupenky lze koupit v Informačním středisku města Ústí nad Labem na Mírovém náměstí, na vrátnici Domu Kultury, v Národním domě, Činoherním studiu a v Severočeském divadle v Ústí nad Labem či on-line na www.vstupenkyusti.cz.

Zdroj: Youtube

Velikonoce na vsi

Kdy: sobota 23. března a neděle 24. března od 10.00 do 17.00
Kde: Zubrnice, Ústecko
Za kolik: 70-100 korun
Proč přijít: Čerstvě upečený mazanec, vlastnoručně upletená pomlázka nebo ozdobená kraslice. To vše zažijete při oslavách jara a velikonočních zvyků v Zubrnicích. Folklorní soubory potěší písničkou či tancem a na ukázku vynesou Moranu. Na děti čeká divadlo, dílny a hry. Program je doplněn o prodej řemeslných výrobků. Akce s názvem Velikonoce na vsi proběhne v sobotu 23. a v neděli 24. března vždy od 10 do 17.00. Základní vstupné přijde na 100 korun, snížené pak na 70 korun.

Vodní elektrárna Střekov láká k návštěvě

Kdy: sobota 23. března od 10.00
Kde: Vodní elektrárna Střekov, Ústí nad Labem
Za kolik: zdarma
 Proč přijít: Vodní elektrárna Střekov, kterou na řece Labi provozuje Skupina ČEZ, se v tomto týdnu opět otevře veřejnosti. Bude tomu tak v sobotu 23. března, a to v tradičním čase od 10 do 16 hodin. Poprvé se otevřou dveře veřejnosti v 10 a naposledy v 15.30 hodin. Stane se  tak u příležitosti Světového dne vody, který každoročně připadá na 22. března. Návštěvníci se tak budou moci opět podívat do všech jejích důležitých vnitřních i venkovních částí. Vloni si během stejného dne otevřených dveří prohlédlo toto vodní dílo 865 osob.

Kočkov se otevře lidem

Kdy: sobota 23. března od 9.00
Kde: ČHMÚ na Kočkově v Ústí nad Labem
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Kočkov se otevře lidem, tradiční akci pořádá Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Den otevřených dveří se uskuteční v sobotu 23. března i na ústecké pobočce ČHMÚ na Kočkově, a to od 9 do 14.00. „Můžete nahlédnout pod pokličku předpovědního pracoviště a profesionální meteorologické stanice, nebudou chybět ani zajímavé ukázky hydrologických měření a stanice AIM (automatického imisního monitoringu), která monitoruje znečištění ovzduší. Děti se mohou těšit na hry a další zábavné aktivity,“ lákají pracovníci z ústecké pobočky ČHMÚ. Na návštěvníky čekají třeba ukázky hydrologických měřicích metod či prohlídka stanice. Vstupné je zdarma.

Chlumecké Velikonoce

Kdy: sobota 23. března od 14.00
Kde: náměstí v Chlumci u kostela sv. Havla
Za kolik: zdarma
Proč přijít: V Chlumci přivítají v sobotu 23. března jaro a oslaví Velikonoce. Druhý ročník akce s názvem Chlumecké Velikonoce odstartuje na náměstí v Chlumci u kostela sv. Havla ve 14.00. Těšte se na stánkový prodej, ukázky dobových řemesel a živá zvířátka z Farmičky Chabařovice. Během odpoledne vystoupí i Divadlo a cirkus Chůdadlo. Děti si budou moci užít tvořivé dílny. Vstupné je zdarma.

Herní sobota v knihovně

Kdy: sobota 23. března od 9 do 17.00
Kde: Knihovna Ústeckého kraje, Velká Hradební 45 a 49, Ústí nad Labem
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Přijďte si zahrát svoje oblíbené deskovky, současně se můžete seznámit i s našimi herními novinkami.  Tradičně budete moci vybírat z pestré nabídky našich deskových a karetních her určených pro malé i velké hráče.  „Těšíme se na vaši návštěvu, pokud se vám některá z her zalíbí a jste registrovanými čtenáři knihovny, můžete si ji po 16. hodině půjčit domů,“ láká Knihovna Ústeckého kraje v Ústí nad Labem.

TEPLICKO

Nejen fanoušci metalu by měli zpozornět. Dobytí Hvjezdy v Teplicích

Kdy: sobota 23. března od 20 hodin
Kde: klub Hvjezda na šanovském sídlišti v Teplicích
Za kolik: 200 korun
Proč přijít: Bude to něco po fanoušky metalu. Na jednom podiu se sejdou tři skvělé kapely, mistři svého oboru. A podle původu všech skupin by název akce mohl být „Ústí dobývá Hvjezdu!“ Všechny tři uskupení jsou totiž ze sousedního Ústecka. Dá se očekávat dobrá zábava, která zpestří sobotní večer pro příznivce tvrdé muziky.

Velikonoční tvořivé dny

Kdy: sobota 23. a neděle 24. března od 10 do 16 hodin
Kde: Botanická zahrada Teplice
Za kolik: dle ceníku Botanické zahrady Teplice na místě
Proč přijít: Přijďte si během jednoho z předvelikonočních víkendů tvořit, zdobit a malovat. Jak již bývá v teplickém botanickém areálu krásným jarním zvykem, jsou na pořadu dne Velikonoční tvořivé dny. Připravené pro vás budou tradiční symboly Velikonoc, osení, rostlinná sklíčka a samozřejmě nesmí chybět oblíbené malování na obličej! Vše bude k dispozici do vyprodání zásob.

DĚČÍNSKO

Reprezentační ples města Rumburk s Haberou

Kdy: pátek 22. března od 20 hodin
Kde: DK Střelnice Rumburk.
Za kolik: od 400 korun
Proč přijít: Pokud si chcete zatančit a navíc patří k vaším oblíbeným zpěvákům česko – slovenská legenda na popové scéně, pak byste neměli chybět v Rumburku na plese města. K tanci a poslechu bude hrát kapela H!T! a celým večerem bude provázet moderátor a DJ Michal Tůma. Hlavní hvězdou večera bude Palo Habera. V kinobaru bude otevřena klidová zóna, kde si budete moci vychutnat kávu nebo dezert a těšit se také můžete na skvělé koktejly. V průběhu plesu bude připravený fotokoutek.

Děčínská brána – přehlídka amatérských divadel

Kdy: 22. - 24. března v průběhu celého dne
Kde: Městské divadlo Děčín
Za kolik: 120 korun na představení
Proč přijít: Akce pro milovníky divadla, i toho v amatérském pojetí. Svaz českých divadelních ochotníků, Divadelní spolek Karel Čapek Děčín a Městské divadlo Děčín pořádají 30. ročník oblastní postupové přehlídky amatérského divadla, memoriál Josefa Doležala. Celá akce se koná s podporou města Děčín a Ústeckého kraje. Program pro jednotlivé dny přehlídky má podrobně rozepsané Městské divadlo Děčín na svých stránkách.

MOSTECKO

Litvínovský food festival

Kdy: v neděli 24. března od 10 do 19 hodin
Kde: na náměstí Míru v Litvínově
Za kolik: bez vstupného
Proč přijít: Pořadatelé přináší další Litvínovský food festival! Stánky na náměstí Míru v Litvínově představí tradiční i netradiční gastronomii. Cílem akce je a zanechat v návštěvnících unikátní kulturně - gastronomický zážitek. Festival nabídne špičkové pokrmy a zábavný doprovodný program pro celou rodinu.

Ranní rozcvička kolem jezera Most

Kdy: neděle 24. března od 9 do 12 hodin
Kde: Jezero Most u parkoviště
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Pro sportovce to může být trénink, pro další třeba výzva. „Jdeme do třetího ročníku kolem jezera. Je tady další ranní rozcvička. Jsem nesmírně rád, že tato událost je už tradicí a je součástí naší/vaší běžecké skupiny Rozběhej Litvínov,“ píše organizátor k akci.

LOUNSKO

Roman Dragoun a Paralet v Lounech

Kdy: pátek 22. března od 19.00
Kde: pivovar ZLoun, Louny
Za kolik: 250 korun
Proč přijít: Roman Dragoun, rocková legenda (Progres 2, Futurum, T4, His Angels, Stromboli) a osobnost Rádia Beat, přijede se svým sólovým koncertem do Pivovaru Zloun. V sále podniku u letního cvičiště, bývalé Áje, mu bude sekundovat místní oblíbená rocková formace Paralet. Začátek akce pořadatelé avizují na 19. hodinu.

Velikonoce v pivovaru

Kdy: sobota 23. března od 14.00
Kde: Pivní bar Zichovec, Louny
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Pivní bar Zichovec v Lounech připravil na sobotu 23. března velikonoční akci plnou zábavy pro celou rodinu. Nejmenší potěší Velikonoční stezka s hledáním velikonočních překvapení a poznáváním tradic. Chybět nebude worshop s pletením pomlázky nebo malování vajíček. Chystá se speciální prohlídka pivovaru zdarma (15.00), narážení sudu (17.00) a tematická hra pro dospělé (18.00), která pobaví i trochu prověří znalosti a dovednosti

CHOMUTOVSKO

Stand up v jirkovském kině

Kdy: pátek 22. března od 19.00
Kde: Kino Jirkov
Za kolik: 280 korun
Proč přijít: Hudební stand up comedy show o záležitostech všedních dní v podání Filipa Tellera. To je program Kina Jirkov na páteční večer 22. března. Každý z nás si někdy vyčítá, že opět snědl na posezení tabulku čokolády, opět nešel cvičit, nebo opět adoptoval útulkového psa. Někteří z nás bojují s vlastním sebevědomím, s podivnými sousedy, nebo s premenstruačním syndromem své ženy… Všichni tak trochu řešíme to stejné a nakonec nás nejvíc formuje i mění láska a smrt.

Reprezentační ples města Chomutov

Kdy: sobota 23. března od 20.00
Kde: Městské divadlo Chomutov
Za kolik: 650/450/400 korun
Proč přijít: Hlavní událost plesové sezony v Chomutově je tady. V sobotu 23. března proběhne v divadle Reprezentační ples statutárního města Chomutova. Program nabízí vystoupení Richarda Krajča a Nikolaose Grigoriadise, Dashy, Dominiky Roškové, účastnice televizní taneční soutěže StarDance, také tanečníků z TK Stardance Chomutov a Dance party Radka Jirgla, který bude i moderátorem celého večera. Hudbu zajistí Moondance Orchestra, rovněž spjatý se zmíněnou taneční soutěží.

LITOMĚŘICKO

Velikonoční jarmark v Litoměřicích

Kdy: sobota 23. března od 10.00
Kde: Hrad Litoměřice
Za kolik: zdarma
Proč přijít: V prostorách litoměřického hradu a na jeho nádvoří se v sobotu 23. března uskuteční Velikonoční jarmark řemesel a dovedností. Nabídne originální velikonoční dárky a dekorace, těšit se můžete na velikonoční výrobky, pochoutky Hotelové školy „U Jelena“ či klobásky a svařené víno, děti se potěší se živými zvířátky vyrobí si svíčky a namalují kraslice. V kulturním programu vystoupí žáci místní umělecké školy (10.00), pohádku o broučcích nabídne Sváťovo Dividlo (11.30) a menší žáci taneční školy DMC Revolution ukáží svůj um ve 14.00. Jarmark bude končit v 16.00.

2. Společenský večer v Budyni

Kdy: sobota 23. března od 17.00
Kde: Vodní hrad Budyně n. O.
Za kolik: 200 korun
Proč přijít: Ve Zlatém sále Vodního hradu v Budyni nad Ohří proběhne v sobotu 23. března 2. Společenský večer. Hosté se mohou těšit na hudební talk show Holky z naší školky aneb příběhy kolem populárních hitů. Na jednom podiu se setkají Standa Hložek, moderátor Martin Hrdinka a zpěvačka Šárka Marková. Program doplní umělecké taneční vystoupení a ukázka svatebního salonu a butiku.