Pátek

Duo Jamaha
Kdy: pátek 3. května od 18 hodin
Kde: Dům kultury města Ústí n. L.
Za kolik: 290 korun
Proč přijít: Koncert v rámci turné „Roztočíme to tour 2024“. Koncertní turné hudební skupiny DUO JAMAHA ,,Roztočíme to tour 2024”, kde zazní nejen novinky z nově připravovaného alba, ale i pecky ze stále aktuálního CD a nebudou chybět ani starší hity a šlágry, které znáte z TV Šlágr. Hudební skupina má na kontě 3 zlaté a 3 platinové desky za prodej hudebních nosičů, dále ocenění pro více autorských písní v anketě „Zlatý šlágr“. Dále hudební skupina vydala v Německu singlové album s písničkou „Tanz mit mir heute Nacht" za kterou dostala ocenění německého Oscara SMAGO Award 2015 za Hit tip 2015. S Martinem Dejdarem mají nejen společnou píseň, ale také si společně zahráli ve filmu Muzzikanti. Další úspěšná spolupráce byla s Tomem Mandlem a Davidem Mattiolim.

Zdroj: Youtube

Zavři oči, Maxi!
Kdy: pátek 3. května od 19 hodin
Kde: Severočeské divadlo
Za kolik: 350 až 770 korun
Proč přijít: Nový český muzikál s použitím méně známých, ale proklatě dobrých písniček, především z produkce divadla Semafor, ale i od dalších autorů. Představení je velmi, velmi volně motivováno filmem pro pamětníky Kristián s přeneseným dějem do poloviny šedesátých let dvacátého století. Hudební doprovod připravil Orchestr Jiřího JN Svobody, tančí Baletní skupina držitele Thálie Vladimíra Gončarova, zpívá Vokální skupina Grapollo.

HanzelkaZikmund (Zde jsou lvi)
Kdy: pátek 3. května od 19 hodin
Kde: Činoherní studio města Ústí n. L.
Za kolik: 250 korun
Proč přijít: Cestovatelé Miroslav Zikmund a Jiří Hanzelka společně projeli skoro celý svět. Jejich dobrodružné cesty s nimi prožívala, zpoza šedivých oken socialismu, většina Československa. Copak ale není možné cestovat, i když zůstaneme u sebe doma? Aneb komedie o těch, kteří by si přáli jezdit po světě jako legendární H+Z, ale zjišťují, že si sami nedokážou ani pořádně zabalit. Inscenace vychází z původních deníků, reportáží a dalších archivních materiálů Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda, k nimž se naši „cestovatelé“ pokoušejí najít cestu. Jsou přitom nuceni pohlédnout do tváře vlastní nedostatečnosti. A pokusit se ji překonat.

Sobota

Cyklozávod Milada
Kdy: sobota 4. května od 8.15 hodin
Kde: Motoareál Chabařovice – jezero Milada
Za kolik: 600 korun startovné na místě
Proč přijít: Milada Tour je oblíbený sportovní seriál, jehož součástí jsou tři různé závody a také mnoho doprovodných aktivit. Zahájí ho tradiční MTB závod, kterým je již 17. ročník Cyklozávodu Milada. Nové i klasické trasy jsou vhodné pro všechny cyklistické nadšence. Všechny závody spojuje rodinná a přátelská atmosféra. Na své si přijdou v mnoha kategoriích a na různých trasách děti i dospělí závodníci. Vysokou úroveň a oblíbenost hodnotí také sami závodníci. Oblíbenost seriálu dokresluje i to, že organizátorský tým tvoří sami sportovci, kteří připravují závody ve svém volném čase, s velkým nadšením, elánem a srdečností. S podporou skvělých partnerů přináší Milada Tour jak závodníkům, tak i návštěvníkům nadstandardní závodní servis, bohatý doprovodný program i nezapomenutelný zážitek.

Zdroj: Youtube

Ústecký majáles
Kdy: sobota 4. května od 12 hodin
Kde: Letní kino Ústí n. L.
Za kolik: na místě 350 až 850 korun
Proč přijít: Ústecký Majáles je největší studentský festival v Ústeckém kraji. Tradiční jarní open-air, na kterém vystoupí Divokej Bill, Jelen, Pokáč, UDG, Poletíme? a Pilot. Na „Horním place“ čekají speciální Jägermeister bar, pivní stan, klasický bar na alko i nealko, vinný bar od Bohemia Sektu s se signature míchanými drinky, grilované maso, klobásy, hranolky, bagety, tortilly a další. Lze podpořit zvířata z útulku AniDef. Kávu od Kukang Coffee, trdelník, sladké waffle, zmrzlina Puro Gelato a cukrová vata, stánky s květinovými čelenkami do vlasů, náramky, prsteny či šperky z minerálů, festivalové líčení a copánky od holek z MilujSmějseŽij. Pivní stánek a bar s alkem i nealkem, mobilní festivalové studio, minihry o speciální ceny.

Zpěvák kapely UDG Petr Vrzák.
Na majáles se těším. Ústí je naše srdcovka, říká zpěvák UDG Petr Vrzák

Neděle

Hraničář má náves vol. 2
Kdy: neděle 5. května od 14 hodin
Kde: Veřejný sál Hraničář, Ústí n. L.
Za kolik: 50 korun na každý ze čtyř workshopů
Proč přijít: Komponované odpoledne pro rodiče a děti v duchu oslav 1. Máje. Tento svátek v sobě nese spoustu významů. Akce se zaměří nejen na tradiční pojetí oslavy lásky a jara, ale hlavně na setkání, kooperaci a spolupráci všech lidí z města. Tomuto dnu se totiž připisuje i svátek práce, na který akce naváže lidovým zvykem stavění májky, kde musí každý přiložit ruku k dílu. Kmen stromu je totiž potřeba nejdřív očistit od kůry a přidělat věnec z větví. Na otevřených workshopech si postupně vyrobíte ozdoby na věnec v podobě barevných stuh a papírových květin. Nebude chybět ani opracování dřeva pro vznik dřevořezových raznic na potisk pentlí. Oslavným tancem májku ozdobíte ať strážce města může ožít.

Ředitel DDM v Ústí nad Labem Jan Eichler.
Jesle na Střekově se změní v areál pro kroužky a řemesla, bude sloužit všem

Štístko a Poupěnka: Pojď si hrát!
Kdy: neděle 5. května od 15 hodin
Kde: Dům kulturní města Ústí n. L.
Za kolik: 360 korun
Proč přijít: Nové představení pro děti oblíbené dvojice. Opět se setkáte s panem Doremi, Honzíkem a samozřejmě s námi: Štístkem a Poupěnkou. Pro Honzíka i broučky je dále připravena úžasná hra, ve které budou hledat ukryté písničky. Zopakujete si hodiny a hlavně čtvrt, půl, tři čtvrtě i celou s Tik ťak. Navštíví vás i Loleta Popleta, která plete páté přes deváté. A také její starší sestra Káča, která si zatancuje na Čert a Káča. Aby toho nebylo málo, Princ Bajaja bude zachraňovat princeznu před zlým drakem. Nevynecháte ani vlka, který si v lese bude leccos dovolovat. Ochranáři ho ale dají do latě písničkou Vlk a lesní patrola. Nezapomeneme ani na zvířata v Africe s Hakuna matata a pak zadupeme bacily s Brontosaurem a mnohé další.

Mohlo by vás zajímat: Prvomájová spanilá jízda veteránů v Ústí nad Labem bavila napříč generacemi

Zdroj: Adéla Stejskalová