Trojku Impra tvoří kamarádi Hanny Firla (Šumperk) a Ondřej Král (Ústí nad Labem), oba studují na pražské Ježkárně trojobor muzikál (tanec, zpěv, herectví) a instrumentalista Igor Ochepovsky (Ural, Rusko).

Jen čistá improvizace

„Snažíme se přinést svěží vítr do plachet české herecké improvizace. Všechny naše herecké i instrumentální akce vznikají až na jevišti, bez jakékoliv předešlé přípravy, bez scénáře, bez předem zvoleného tématu," prozradil Deníku Ondřej Král ještě před tím, než trojice vystoupí v úterý 10. března od 20.00 v klubu Cajk, vysokoškolském klubu ústecké Univerzity J. E. Purkyně. Vstupné je 50 Kč, na afterparty zahraje Adam Cube.

Trio motivují především práce herce a improvizátora Jaroslava Duška a spolupráce se svými mentory Evou Elxou a Jaroslavem Pížlem.

„Účinkujeme v muzikálových představeních Divadla Hybernia, svá improvizovaná představení jsme odehráli nejprve v rámci Majálesů na různých místech ČR. A dále například v Ústí nad Labem, Praze či Šumperku. To bylo loni už jako čistě námi organizovaná představení," doplňuje Hanny Firla.

Nové formy? V Cajku

Už loni slibované celorepublikové IMPRA Tour 2015 je v pohybu. Dostalo název „Nové formy", odstartovalo 23, února ve zlínském Baru Loft, den poté nad poněkud šílenými nápady dvojky Firla/Král přemýšlelo i smíchy slzelo publikum olomouckého Divadla Tramtárie a v úterý 10. března zavítá opět do Ústí. Ale ne do klubu Mumie, kde předvedli strhující zábavné představení loni. Tentokrát pobaví vysokoškolský klub Cajk.

„Mimo tour přibudou v budoucnu i další data. Třeba v Ústí nad Labem chceme ještě určitě zavítat opět do Experimentálního prostoru Mumie ještě během května a tedy před jeho údajně plánovaným uzavřením," prozradil Ondřej Král.

A spolu s kolegy z tria se ještě rád chlubí úspěchem: „Podařilo se nám postoupit do finále Studentské Thálie, které se odehraje už ve středu 11. března Na Nové scéně Národního divadla v Praze."

V rámci aktuálního turné se Trio Impra představí na severu Čeck ještě dvakrát. 18. března zahraje v libereckém Klubu Had a 2. dubna v Clubu 3ožák v Teplicích.