Připomene 90 let od narození průkopníka rokenrolu Chucka Berryho, 35 let od smrti Billa Haleye, 20 let od smrti českého krále rokenrolu Mikiho Volka a 75. narozeniny zpěváka Pavla Sedláčka. Ten zde bude hostem skupiny Mefisto spolu s Viktorem Sodomou.

„Vystoupí tu žijící legendy této muziky Pavel Chrastina, Míla Růžek, Jiří Bíbr Šimák, Vladěna Bezděk, Jirka Dospěl, Václav Kroupa i průkopníci rokenrolu z Ústí," zve na nostalgický koncert Zdeněk Kymlička, pořadatel.

„Koncert je oslavou této krásné muziky. Vstupenky lze rezervovat na predprodej@agenturafor.cz," informoval Kymlička.

NEZŘÍZENÝ ŽIVOT MU PŘIVODIL SMUTNÝ KONEC

Zpěvák Miki Volek bývá označován jako král československého rokenrolu. Život trávil jako skutečná superstar, jeho nezřízený život mu ale nakonec přivodil smutný konec," povzdechl si Pavel Sedláček.

„Dnes zpívám se skupinou Cadillac, ale s Mefistem občas hostuju. Jinak mám v Praze restauraci, kavárnu a malé vydavatelství," prozradil. „Už zpívám jen pro radost, určitě to pro mě není práce. Pro peníze, jak to bylo dřív, už bych to nedělal," tvrdil Sedláček.

A na Mikiho Volka, muže v typických černých brýlích, vzpomínal: „Od sebe jsme byli dva roky, mně bylo 18, jemu 16. To byl v tom věku velký rozdíl. Já ho tak trochu stvořil, dal jsem mu první anglické texty."

„Proč na koncertě nebude žena? Máme jen mužské zpěváky," řekl manažer Mefista Jan Říha. „Ale zazní slavné věci ze začátků rokenrolu," dodal.