Dětské sčítání hradů na výstavě 700x Střekov potvrdilo, že se podařilo ústeckým muzejníkům naplnit množství obsažené v samotném názvu výstavy. I díky vydatné pomoci veřejnosti, která přispěla řadou zápůjček, mohli návštěvníci zhlédnout na jednom místě neuvěřitelných 700 vyobrazení ústecké dominanty v těch nejrozmanitějších formách. Což je bezesporu světový rekord hodný zápisu do Guinessovy knihy rekordů.

„Spočítat je nebyl jednoduchý úkol ani pro nás muzejníky, natož pro děti. Měli jsme tu několik chytáků, třeba hned tři Střekovy v jediném exponátu, kde se nesmělo opomenout započíst i razítko střekovské radnice s obrázkem hradu. Většina také přehlédla největší siluetu Střekova na výstavě, kterou představovala jedna z výstavních kulis,“ poznamenal kurátor výstavy Martin Krsek. Výsledky soutěžících měly velký rozptyl - od 318 do 850, ale naprostá většina se pohybovala právě kolem číslovky 700, plus minus 30 kusů. Z kontrolního přepočítání pak vzešlo konečné číslo - čistých 700. Účastníci získají volnou vstupenku na hrad Střekov na běžnou prohlídku nebo speciální dětské akce.

 Benefice Zpíváme pro Tebe
FOTO, VIDEO: Benefice Zpíváme pro Tebe rozzářila tváře v ústeckém divadle

Úspěšná výstava, do které se zapojili mnozí návštěvníci a příznivci muzea tím, že zapůjčili nebo darovali své předměty s vyobrazením Střekova, bude naposledy ke zhlédnutí tuto neděli, 8. března.

(hou)