„Uvedeme vystoupení Zvířátka a loupežníci (cca 5 minut, nejmenší žáci), Vzpouru strašidel (cca 35 minut, absolventské vystoupení žačky I. stupně), (Konec) na druhou (cca 20 minut) a Rozmarný duch (absolventské vystoupení pro 3 žáky II. stupně a 1 žáka III. stupně).Z mladších žáků jsou na programu v přednesech jen někteří, většina má tuto část vystoupení již za sebou, a to v únoru v ústecké knihovně v pásmu Čteme? Čteme!" uvedla Mgr. Táňa Mádlová, pedagožka literárně-dramatického oboru ústecké ZUŠ Evy Randové.

„Nápad mít závěrečné vystoupení v Činoherním studiu (ČS) zrealizovali bývalá vyučující LDO Mgr. Lucie Hejnová a náš pan ředitel Bc. Marek Korbélyi. Totiž aktivity v rámci LDO, které nejsou interního rázu, jsou zejména divadelní povahy. ČS je tedy ideální pro naše veřejná vystoupení má atmosféru a zázemí klasického divadla, avšak přesto si díky své velikosti zachovává jistou komornost. Žáci mají možnost zkusit si prkna, která znamenají svět a neopustit přitom jistý pocit sociální intimity, kterou ve skupině mají," vysvětlila pedagožka.

„Od 37 žáků uvidíte 4 divadelní hry, z toho 1 z vlastní dílny, ale i mnoho rozličných charakterů v monolozích, dialozích, přednesech básní a v melodramu, který je propojením našeho oboru a hry na flétnu. Akce je pro širokou veřejnost, vstupné dobrovolné. Tak přijďte, nebojte se," dodala ještě.