Autosalon na Zahradě Čech ve dnech 13. až 15. května nabídne návštěvníkům přehled současné nabídky všech značek cestovních a užitkových automobilů a motocyklů prodávaných na českém trhu, ale také jejich vybavení a doplňků. Zastoupení budou mít renomovaní prodejci především z regionu. Většina nabídne zájemcům testovací jízdy a nejspíš i výstavní cenu za vybraný vůz. Premiéru na litoměřickém výstavišti si odbude značka Audi.

Na své si přijdou milovníci sportovního motorismu, historických vozidel a modelů. Generálním partnerem letošního Autosalonu na Zahradě Čech je společnost Gerhard Horejsek. „Ta zaštiťuje tři velké motoristické show. První den patří autosalonům a Cult cars show, což je sraz tuningových vozů, druhý den Monte Carlo roadshow vozů Škoda a v neděli Volkswagen roadshow se srazem VW clubu. Tyto akce proběhnou v prostoru před správní budovou. V sobotu se uskuteční v areálu už 33. mezinárodní sraz historických vozidel a v neděli sraz motorkářů, obojí je spojeno se soutěžní či spanilou jízdou," uvedla Michaela Mokrá, manažerka obchodu společnosti Zahrada Čech.

Prohlídku expozic návštěvníkům zpestří i další zábavný a soutěžní program v amfiteátru. Páteční nastartuje dopoledne 2. ročník Balkancar cup, soutěž v manipulaci s vysokozdvižnými vozíky, dva vstupy, podobně jako o víkendu, absolvuje Tomáš Eibl v biketrial show. Na své si přijdou i milovníci hudby.