Komplikují tak práci stavařům. Další lidé si ale naopak stěžují právě na stavební firmu – vadí jim, že používá pro zakrytí prací ohnuté plechy, na kterých se mohou cyklisté vybourat.

„Na o víkendech oficiálně otevřené a údajně před víkendem uklízené části cyklostezky mezi železničním mostem v Přípeři a rekonstruovanou silničkou Čertova Voda – Dolní Žleb jsou poblíž napojení na uvedenou silničku naházené křivé tlusté plechy, které vypadají jako potrhané kusy pancířů nějakého granátem zasaženého obrněnce. Bez jakéhokoliv varování, jakéhokoliv označení," napsal Deníku Zdeněk Kropáček, který se zároveň se stížností obrátil 
i na děčínský magistrát. Dodal, že se tu v neděli stal dokonce úraz.

Oprava Labské cyklostezky.Úředníci magistrátu proto tento týden cyklostezku kontrolovali.

„Na základě tohoto šetření jsme upozornili stavební firmu, že zakrytí výkopů musí být řádné, bezpečné a hlavně musí být na stavbu řádně upozorněno dopravním značením, což v této části stavby chybělo," říká mluvčí magistrátu Markéta Lakomá.

Ta zároveň upozorňuje, že cyklostezka je v celém úseku mezi Děčínem a Dolním Žlebem až do dokončení rekonstrukce silnice do Dolního Žlebu neprůjezdná. O víkendech je průjezdná pouze část mezi Děčínem a Čertovou Vodou. Tento úsek by měla firma vždy na víkend uklidit, protože ji přes den využívá jako cestu pro nákladní auta.

„Pro cyklisty jsme stanovili objízdnou trasu mimo stavbu. Pokud se přesto rozhodnou po stezce jet, musí počítat s tím, že i v době, kdy stavební práce neprobíhají, budou muset překonat staveniště, tedy například překryté výkopy," doplňuje Lakomá.

Cyklisté mířící dále do Německa by měli využívat objízdnou trasu přes Děčín 
a dále po silnici na Hřensko. Redaktoři Deníku se ale přímo na místě tento týden přesvědčili, že cyklisté zákaz vjezdu na stezku nerespektují.

Oprava Labské cyklostezky.Přímo k několikametrovému výkopu dorazila v úterý odpoledne dvojice německých cyklistů a divili se, že nemohou projet dál. Cyklostezka je totiž tak úzká, že stavební stroje zabírající celou její šíři není možné objet.

„Nejhorší to bylo hned ze začátku, kdy jsme každou chvíli vraceli nějaké cyklisty. Nyní jich projede již méně, ale pořád se najdou tací, kteří zákaz nerespektují," říká stavbyvedoucí Martin Chmelař.

Mezi Čertovou Vodou a Dolním Žlebem probíhá již několik týdnů oprava silnice a cyklostezky. Silnici totiž poškodila před několika lety povodeň. Radnici se podařilo na rekonstrukci získat dotaci. Kromě samotné silnice dojde také na výměnu vodovodu, na němž silnice na mnoha místech doslova visí. Hotovo by mělo být letos na podzim.