„Dostali jsme ohlášení od muže z Cínovce, že je na parkovišti pohyb aut. Mladíci driftují tím způsobem, že se několikrát projedou po parkovišti a do několika minut zase odjedou, protože mají spočítáno, za jak dlouho dojede hlídka městské policie z Dubí na Cínovec. Tentokrát ale odjet nestihli. Všem byla udělena na místě bloková pokuta," řekl velitel MP Dubí Tomáš Pykal.

Rychle točit volantem jezdí na Cínovec řidiči nejen z Teplicka, ale i z Ústecka, Litoměřicka a také Německa. Město se rozhodlo ke vjezdu na parkoviště nainstalovat odemykatelné závory hlídané kamerami. „Prostor hlídáme skrze fotopasti a využíváme i mobilní kameru," dodal Pykal.

Areál bývalého parkoviště patří městu. Radnice řešila stížnosti na driftování opakovaně. „Doporučujeme nespokojeným občanům na Cínovci, aby se v případě rušení nočního klidu obraceli na strážníky, kteří zjednají nápravu. Toto samozřejmě platí pro všechny části města: stanete-li se svědky jakýchkoliv nekalých činností, skutečně kontaktujte služebnu Městské policie Dubí. Jen tak společnými silami zabráníme páchání trestné činnosti a přestupkovému chování," sdělil starosta Dubí Petr Pípal.

Co je driftování?Driftování je styl jízdy, při kterém se řidič snaží vozidlo udržet v řízeném přetáčivém smyku v co nejlepším úhlu směrem k vrcholu zatáčky.