V polovině června, přesněji v pátek 13. 6. od 10.00 do 20.30 hodin, se v Litoměřicích na Mírovém náměstí uskuteční africký, fairtradový festival pod názvem Dun Dun Inspirace Afrikou.

Letošní ročník bude již třetí v pořadí, ale poprvé v Litoměřicích. Iniciátorem akce je ShineBean, o.p.s., která zde má sídlo a zabývá se dlouhodobou podporou sociálně ekonomického rozvoje v chudých komunitách v Keni, zde v České republice se soustředí na osvětu a vzdělávání o problematice rozvojových zemí. Na organizaci festivalu spolupracují s Fairtradovým městem Litoměřice, které je velikou oporou díky svým zkušenostem s pořádáním obdobných akcí.

K vidění i slyšení toho bude hodně

Festival je rozdělen na dvě části. Dopoledne od 10.00 do 12.00 hodin bude patřit převážně školám, které pomáhají se skladbou dopoledního programu. Odpolední část začíná ve 13.30 hodin slavnostním zahájením za přítomnosti bývalé velvyslankyně v Keni a starosty města Litoměřic.

close Druhý ročník festivalu Dun Dun se konal v Řeži u Prahy. zoom_in Mezi hlavní lákadla programu patří vokální skupina Yellow Sisters a kytarista Zdeněk Bína s akustickým projektem. Tito umělci zpestřili i loňský festival. Proto se organizátoři rozhodli vsadit na jistotu a přiblížit umělecký zážitek i litoměřickým návštěvníkům.

Pod širým nebem

Program se bude odehrávat nejen pod širým nebem na Mírovém náměstí, ale i v Oblastním muzeu v Litoměřicích, v Knihovně K. H. Máchy a v radničním atriu. Kromě již zmíněných zde bude k vidění mnoho tanečních a hudebních vystoupení. Bude možnost zhlédnout módní přehlídku Ona Fair, zabubnovat si na workshopu s Petrem Šušorem, zavlnit se v bocích s Abdoulayem Traore či s tanečnicemi Agnes L. Peniška Amougou nebo Kamillah.

Účast přislíbili DDM Rozmarýn, Oper ZOO koutek, Hynkovo hravé divadlo, Sever, ShineBean, Siriri, Be Fair, Čiwara, Člověk v tísni, Fair, Fér kafe, Káva čaj koření, Kola pro Afriku, Klub přátel Tengenenge, Malování na tvář, Mama Africa, Naděje a dalších.

Těšit se můžeme na Fair Trade nápoje a pravé africké lahůdky.

Festival je určen všem věkovým kategoriím a vstup na něj je zcela zdarma.