„V lednu a únoru jezdí mnoho našich lidí za rodinami do Vietnamu. Proto slavíme už teď,“ vysvětlil předseda svazu Vietnamců Ústeckého kraje Trinh Van Minh.

Oslava proběhla ve velkém sále teplického Domu kultury. Přišli pánové v oblecích, slavnostně oblečené dámy, které měly buď tradiční oblečení nebo naopak moderní róby. Vystrojené byly i děti včetně těch nejmenších, z barev převládala červená a zlatá. Několik stovek Vietnamců a hostů se dobře bavilo.

„Při pohledu na pestrá vystoupení vietnamských sborů a tanečnic a následné reakce zdejšího publika je zjevné, že integrace Vietnamců probíhá velmi dobře. To je pozitivní zpráva pro nás všechny,“ řekl předseda výboru pro národnostní menšiny Ústeckého kraje Pavel Vodseďálek.  

Po roce klidného a kreativního Kohouta čeká Vietnamce nástup vlády zemského Psa, který slibuje zlepšení sociálních i ekonomických poměrů. „Pes je neustále v pohybu a je energický. Jestli se letos něco nepodařilo, tak v tom příštím roce to určitě vyjde,“ pronesl dobrou češtinou předsedu svazu Vietnamců v ČR Nhien Nguyen Duy.

Čínská astrologie popisuje zemského Psa jako disciplinovaného, systematického a racionálního člověka, jehož elementem je Země. Zrozenci ve znamení zemského Psa jsou rození diplomaté, pro něž není žádný konflikt překážkou. V životě si umí poradit, jsou rozhodní, bystří, inteligentní a sebejistí.