Celkem prošlo branami během prodlouženého víkendu na 15 tisíc příznivců motorismu.

Zejména mladé návštěvníky oslovily tři show zaměřené na tuning, představení vozů Škoda upravených pro soutěž Monte Carlo a na vozy Volkswagen. V sobotu se stal lákadlem Mezinárodní sraz historických vozidel.

„Přihlášeno jsme měli na sto účastníků, jak už to bývá, někteří nedorazili, ale místo nich přijeli jiní. Účast odhaduji na 130 automobilů a motocyklů. Přijeli tradičně naši přátelé z německých klubů v Rochlitz a Schwatzhaide. Letos byly nejzajímavější prvorepublikové automobily. Většina účastníků se vydala se svými stroji na soutěžní jízdu, která byla tentokrát směrována na Lovosicko. Jednu ze zastávek jsme stanovili u Muzea města Terezín, kde osádky plnily úkol, poté měly krátké volno k prohlídce expozice. Vrátili jsme se tak do místa, kde naše srazy vznikly," uvedl Vratislav Král, předseda pořádajícího VCC Velemín.

V neděli dopoledne si dali v areálu dostaveníčko motorkáři, kterých přes chladné počasí dorazilo přibližně sto. Úderem poledne se vydali na tradiční spanilou jízdu. „Myslím, že největším přínosem pro návštěvníky Autosalonu bylo, že si mohli na jednom místě prohlédnout a dokonce vyzkoušet jízdu s automobily většiny značek, které se v Česku prodávají. Mám informaci, že někteří prodejci dokonce na výstavišti uzavřeli dohodu o prodeji vystavených modelů. Hodně se na výstavě soutěžilo a doprovodný program měl úspěch," uvedla Michaele Mokrá, manažerka obchodu pořádající společnosti Zahrada Čech.

Litoměřické výstaviště si necelé dva týdny odpočine, aby ve dnech 28. a 29. května přivítalo příznivce zcela odlišného oboru. Uskuteční se zde tradiční Mezinárodní výstava psů všech plemen.