Program se odehraje v horní části výstaviště, v pavilonech A, B, G a H a v novém stanu. V největších pavilonech A a H se budou prezentovat restaurace, vinaři a baristé. Do pavilonu B se soustředí zajímavosti z gastronomického prodeje. Prodejci renomovaných značek kuchyňských přístrojů budou přímo na místě na pódiích předvádět nejefektivnější technologie přípravy pokrmů tak, aby neztratily svou hodnotu. Prezentovat se budou i dvě střední školy zabývající se výukou gastronomických oborů.

„Festival bude jednou velkou show, představí se na ní Filip Sajler, jeden z dua Kluci v akci, legenda české poctivé kuchyně Jaroslav Sapík, porotce z první části soutěže Master Chef Radek Šubrt, vítěz TV soutěže Na nože Robert Zatloukal, kuchař pořadu Když vaří táta Martin Polačko, dále Marek Svoboda, Lukáš Uher nebo Jan Heřmánek. Na venkovním pódiu vystoupí známé místní kapely ATYP, Rosťa Pechoušek, Expres Ltm_Pha v podání Marka Ženkla či Fonotest, navíc každý den zde zazpívá své muzikálové hity Daniela Šinkorová," připomíná Michaela Mokrá, manažerka pořadatelské společnosti Zahrada Čech.

Festival, nad kterým převzala záštitu Asociace kuchařů a cukrářů ČR, je otevřený v sobotu od 10 do 20 hodin a v neděli od 10 do 17 hodin. Vstupné jednotné 100 Kč, držitelé průkazů ZTP/P a děti do 120 cm zdarma.