„Téma první republiky jsem si zvolil, jako návrat k retrospektivě. Tehdy nebyla doba tolik uspěchaná. Když se dnes podíváte, je to jen o násilí, sexu, alkoholu nebo drogách," řekl Angelo Purgert, fotograf a zároveň člen mezinárodní federace novinářů.

Foto nebo pohled

Výstava je prodejní. Každý pátek si může návštěvník zakoupit některou z fotografií, kdy cena je šest tisíc korun nebo si koupit pohled či knihu. Část výtěžku z charitativní výstavy půjde na pomoc lidem s dlouhodobým duševním onemocněním prostřednictvím neziskové organizace Fokus Labe. Jak uvedl ředitel organizace Martin Lán, částka použijí na chráněné bydlení.
„Přímo ve Všebořicích máme komunitní bydlení. Příspěvek použijeme na náklady, které souvisí se službou," řekl Lán.

Známé tváře

Zahájením výstavy prováděli herec a tvář roku 2012 Jan Havlovic.  V moderování mu dělala partnerku slovenská herečka a modelka Lenka Vacvalová, která si zahrála v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. „Ztvárnila jsme tam v několika dílech vášnivou partnerku doktora Oty Kováře (Martin Stránský). Byla to taková nymfomanka. Role se mi hrála dobře, ale je to nevděčné. Diváci si vás s rolí spojí a pak si myslí, že jste takový. Nymfomanka opravdu nejsem," řekla s ruměnkou na tváři Lenka Vacvalová.


Oba moderátory najdou návštěvníci galerie v Obchodním centru Všebořice na vystavovaných snímcích. Výstava potrvá až do 20. dubna.