Režisér a známý fotbalový fanatik Jakub Kohák se zamiloval do recyklace starého elektra. Jeho vášeň došla tak daleko, že dal dohromady fotbalových tým známých hvězd a vyzývá všechny další třídiče elektrospotřebičů na souboj!

Vyzývají vás fotbalové hvězdy

S třídiči elektra a zároveň skvělými fotbalisty se zjevně roztrhl pytel. K Jakubu Kohákovi se totiž přidal třeba i Zdeněk Grygera, Jaromír Blažek, Radoslav Kováč nebo Marek Jankulovski. Ti všichni a ještě další vyzývají všechny milovníky fotbalu z celé České republiky, aby se s nimi utkali v malé kopané.

„Tak určitě," vysvětluje Jakub Kohák, „víme, že Češi jsou národ čutálistů, takže je chceme vyburcovat k pořádným výkonům. Jak na hřišti, tak mimo něj." Turnaje s týmem hvězd se totiž může účastnit každý tým, který se zaregistruje na www.mobilcup.cz a nasbírá co nejvíc starých mobilních telefonů.

Kdo vyhraje, pojede na Ligu mistrů

Vítěze čeká zájezd na Ligu mistrů, další špílmachry pak třeba fotbalové dresy, míče, zásoby piva nebo nové mobilní telefony. Celý turnaj má navíc charitativní rozměr. „Kromě toho, že lidé pomůžou životnímu prostředí díky recyklaci starých mobilů, podpoří také dobrou věc. Výsledkem turnaje totiž bude i půlmilionový dar Nadačnímu fondu Zelený život," říká Alena Šeredová, patronka charitativního projektu Gambrinusligy.

Ve čtvrtek 15. května bylo na www.mobilcup.cz zaregistrováno již bezmála padesát fotbalových týmů z celé České republiky. Mezi nimi nechyběla ani mužstva z Ústeckého kraje, například FK Teplice, FK Louny, TJ Baník Osek či OP Žatecko.

Mobilcup je výsledkem spojení neziskové organizace Asekol, která se zabývá zpětným odběrem starého elektra, společnosti Samsung a Nadačního fondu Zelený život.

Princip je v tom, že lidé vysbírají staré telefony, které se jinak často válí v šuplíku, a Asekol pak věnuje finanční dar programu Zelený život. „Lidem doma leží ladem až 8,5 milionu starých mobilů.

Recyklací podpoříte Zelený život

„Chceme je všechny získat a předat k recyklaci. Díky partnerům projektu budeme moci podpořit Nadační fond Zelený život v jejich snaze pomáhat handicapovaným a ohroženým dětem," vysvětluje Kristina Mikulová ze společnosti Asekol.

Více informací máte na www.mobilcup.cz.

ASEKOL, s. r. o., je nezisková a neziskově hospodařící společnost, která v zastoupení výrobců a dovozců elektrozařízení organizuje celostátní systém zpětného odběru elektrozařízení, tj. sběr, dopravu a recyklaci elektrozařízení včetně financování celého systému. Společnost Asekol (www.asekol.cz) je také patronem projektu Věnuj mobil (www.venujmobil.cz), který systematicky od české veřejnosti vybírá staré a nepoužívané mobilní telefony, které recykluje a funkční předává potřebným.

Nadační fond Zelený život je zřízen za účelem účinné podpory dětí a handicapovaných osob; shromažďování finančních prostředků k zajištění sociálních, léčebných, sportovním, kulturních a jiných potřeb ohrožených dětí a handicapovaných osob. Nadace zřizuje za účelem zlepšení životních podmínek a rozvoje sportovních dovedností dětí a mládeže, včetně duševně nebo tělesně postižených, nemocných či opuštěných, které žijí v dětských domovech či ústavech sociální péče; šíření tělovýchovy a sportu mezi dětmi a dospělými. Patrony fondu jsou Alena Šeredová, Zdeněk Grygera a Jakub Kohák. Výtěžek z tohoto turnaje poputuje na pomoc azylovým domům pro matky s dětmi.