„Kraj je přitom jeden z nejzanedbanějších v Česku. Evropská unie vznikla proto, aby v případě potřeby vyrovnávala úroveň v jejích jednotlivých oblastech. Ústečané by důležitost Evropského parlamentu proto neměli podceňovat a k letošním volbám určitě přijít," řekl Jiří Paroubek (NS – LEV21), lídr strany pro nadcházející eurovolby, kterého by podle agentury Sanep volilo 4 – 5 procent dotázaných.

Bývalý premiér v pondělí v regionu navštívil ústeckou První chráněnou dílnu, která při výrobě uniforem pro zdravotnická zařízení a pracovních oděvů zaměstnává okolo čtyřiceti lidí s handicapem. Se zaměstnanci hovořil o pravidlech pro získání invalidního důchodu, která jsou často diskriminující.

Prohlédnul si také prádelnu Chrištof Štětí, která  je nejmodernějším závodem tohoto typu na severu Čech. V rodinném podniku pracuje ve dvousměnném provozu až 120 zaměstnanců, kteří perou prádlo nemocnicím v Ústeckém a Libereckém kraji a také v Praze. Zajímavostí je, že nemocnice využívají i prádlo,  které je majetkem prádelny, takže se nemusí starat o jeho životnost a údržbu.

Na podvečerním zasedání Krajské rady NS–LEV 21 se předseda strany Jiří Paroubek vyjádřil i ke komunálním volbám. Národní socialisté se jich účastní jen tam, kde se jim podaří sestavit odpovídající kandidátku.