Tato komunita má řadu zástupců i u nás. Martina se mezi milovníky a milovnice baculek zařadila tehdy, když si ji přítel začal vykrmovat a ona zjistila, že se jí to líbí. Nyní se rozhodla veřejně objasnit, v čem tato záliba spočívá.

Martino, prozradila jsi na sebe, že tě přítel vykrmuje. Věděla jsi to od počátku? Kdy sis to naplno uvědomila?
Málokdo o sobě prozradí, že rád vykrmuje dívky, takže nevěděla. Dozvěděla jsem se to postupem času. Já rostla a přítelovi se to čím dál více líbilo a pak se sám přiznal. A já to uvítala. Mé tělo se mi líbilo a když se líbilo i příteli, byla jsem nadmíru spokojená a šťastná.

Kolik jsi v té době vážila a kolik jsi s jeho pomocí dokázala přibrat?
V roce 2008, kdy to všechno začalo, jsem vážila 95 kilo. Nikdy jsem nebyla žádný drobek. A dnes vážím 125 kilo.

Pro většinu čtenářů bude asi myšlenka cíleného tloustnutí nepatřičná, zvrácená. Dokážeš to nějak vysvětlit, co se ti na tom líbilo a proč jsi přibírala?
Už od malička jsem byla baculatá, lidem v mém okolí se to nelíbilo a slýchávala jsem dost narážek a pošklebků. Když jsem vyspěla, všimla jsem si, že kluci se otáčí nejen po mých hubených kamarádkách, ale i po mně. První důvod tedy byla odlišnost a přízeň mužů. Líbila jsem se okolí líbila jsem se i sama sobě. Dalším důvodem byla obliba ve vaření a pečení.

A jak reagovalo okolí? Přece jen, když přibere člověk 5 kilo, je to něco jiného, než když ztloustne o 20 kilo. Sama jsi řekla, že chlapci reagovali pozitivně. Kdo reagoval negativně a jak?
Těm, co záleželo na vzhledu, přízni, penězích ti reagovali negativně. A říkali, ať se sebou koukám něco dělat. Ti, kteří hleděli na to, jaký je člověk uvnitř, to neřešili…

Můžeš čtenářům popsat, jak takové vykrmování v praxi probíhá?
Tak v prvé řadě musí být chuť k jídlu což je často. Nerozumím těm, co si jídlo odpírají. Tolik dobrot co je kolem nás… Byl by hřích to vše neochutnat a nenacpat si tím bříško. Samotné vykrmování probíhá většinou tak, že si navaříme nebo zajdeme někam do restaurace či objednáme pizzu… a s radostí mě pozoruje, jak mi chutná, sem tam pohladí mé bříško. Potom mi nachystá plno laskominek, které mám ráda. Udělám si pohodlí a sama nebo za pomoci přítele začnu jíst všechny ty dobroty. Mám na sobě oblečení, které je mi malé, aby to vyniklo. Každé takovéhle vykrmování skončí sexem.

Takže to považuješ za neškodnou zálibu?
Dost lidí si stěžuje na nedostatek sexu. Ženy na to, že jejich muži přijdou domů z práce se slovy „co bude k večeři?". Jídlo do sebe nahází, ani si ho nevychutnají a odvalí se sami na gauč. Muži na to, že jejich ženy na sex nejsou. A proč tomu tak je? Ale ony se jen bojí, že své partnery nepřitahují… V tomhle vztahu je vše naopak. Neberu to jako zálibu, ale jako něco krásného, nenahraditelného v našem vztahu.

Baculky jsou v naší společnosti pořád tak trochu tabu. Na internetu už ale vznikají skupiny jejich příznivců, první seznamky, galerie…může to změnit pohled lidí na ženy s nadváhou?
Vždy bude plno názorů o tom, co je dobré, co špatné, co hezké a co zase ošklivé. Každý jsme jiný, každý uznáváme něco jiného. Ale je jen a jen dobře za to, že stud jde pomalu stranou a pomalu vznikají ty stránky.

Máš odhad, kolika chlapům se líbí silnější ženy? Sama jsi říkala, že jsi neměla problém takového najít.
Na tuhle otázku nejde odpovědět. Protože ani po štíhlé holce nejdou všichni chlapi. Třeba já nikdy o přízeň mužů neměla nouzi. A budu ráda, když si to uvědomí všechny mladé holky, které mají trauma z toho, že jsou tlusté.

Připusťme, že skrytých obdivovatelů XXL žen je mezi muži docela dost. Někteří by třeba chtěli vykrmování zkusit. Čím doporučuješ začít? Jsou na to potřeba nějaké pomůcky? Kde se o tom dá něco přečíst?
Pomůcky netřeba. Některé holky jsou u toho rády přivázány, co vím. Je to trošku divadlo. Ale jinak jde hlavně o to jídlo. Takže potřebuješ nakoupit kvalitní potraviny, pizzu, nápoje. A fantazii se meze nekladou, každý by to měl dělat tak, jak se mu to bude líbit. Doporučuju začít četbou stránek na internetu, české o tom zatím žádné nejsou, ale třeba na facebooku jich už je spousta a sdružují se tam baculky i jejích příznivci. V poslední době mě zaujaly třeba stránky baculky.info nebo na facebooku třeba stránky Boubelon.

Slovníček pojmů

BBW Zkratka slov Big Beautiful Woman neboli česky velké krásné ženy. Používá se souhrnně pro všechny baculky.

SSBBW To samé, ale s předponu Super-sized neboli supervelké. Tato škatulka vznikla pro modelky, u kterých už nelze mluvit jen o tloušťce.

Feedee Žena (výjimečně i muž), která se nechává vykrmovat a vykrmuje se. Jakákoliv násilnost či nedobrovolnost tohoto aktu je pouze předstíraná.

Feeder Vykrmovač. Většinou zastává roli dominantního muže, který nutí ženu jíst až k prasknutí. Nemusí to tak být vždy.

Facesitting Sezení na obličeji. Obvykle záliba BBW párů.

Budu přibírat, dokud se budu cítit dobře. Tak do 200 kilo

Baculky. Dvacetiletá Andrea z Jablonce nad Nisou.

Dvacetiletá Andrea z Jablonce nad Nisou neví, kolik váží. Její osobní váha je totiž do 150 kilogramů a ta už nestačí. Přesto mladá dívka neuvažuje o hubnutí. Jejím cílem je vyjíst se až do 200 kilogramů.

„Budu přibírat do doby, dokud se budu cítit příjemně. Zatím jsem v životě nejvíc měla 170 kilo a cítila jsem se fajn, takže víc by neměl být problém," hrdě prohlašuje.

Ty asi nemáš, Andreo, mezi muži o ctitele nouzi, viď?
Mužů, kterým se líbí baculky, je celkem dost, i když spousta z nich by se k tomu veřejně nepřiznala, jelikož je přece společenská sebevražda říct před kamarády v hospodě, že se mi líbí baculky. Já mám ctitelů dost, ale pořád tak nějak čekám na toho pořádnýho chlapa.

Pořád se mluví o nebezpečnosti tloušťky. Spatřuješ ve své váze i nějakou výhodu?
Například při plavání tuk plave, takže šance, že se utopím, je nulová, navíc jsem nikdy neměla žádnou zlomeninu a přisuzuju to tomu, že kosti mám dobře obalený a nemělo by se jim nic stát. A hlavní výhoda je v tom, že baculky jsou přece krásný holky .

A co ty nevýhody? Třeba při sportu nebo v MHD?
Tak samozřejmě doktorům se moje váha nelíbí, ale je to moje věc, co se svým tělem dělám. V autobuse problémy nemám, i když občas, když jsou úzký uličky, tak se mi prochází hůř. Při sportu mě to samozřejmě omezuje, proto dělám jen sporty, co mě baví a nejsou tolik náročné.

Ty se netajíš tím, že jsi zkoušela vykrmování. Jak to probíhalo?
Feeding jsem provozovala se svým bývalým přítelem, který byl nebo spíš pořád je feeder (vykrmovač, pozn. red.) Jelikož jeho znalosti v tomhle odvětví jsou minimální, takže to bylo spíš takový vykrmování nevykrmování. Celé dny jsme se váleli a já jedla, on mě někdy krmil, prostě pohodové dny. Tehdy jsme měli cíl 200 kilo, ale pak jsem zjistila, že je nesmysl dávat si hranice, budu přibírat, dokud mi bude fajn.

Bude podle tebe těžké najít kluka, který najde zálibu v tom, že tě bude vykrmovat?
Problém je v tom, že většina feederů si o tom chce akorát povídat na internetu a ne to provozovat, ale doufám, že najdu.

Znáš nějakou jinou baculku, která se nechává vykrmovat?
Osobně ne, ale z doslechu o jedné vím