Utečenci mají být ubytováni v areálu bývalé německé celnice na hraničním přechodu Cínovec-Altenberg. Městský úřad v Dubí, pod který Cínovec spadá, se o přistěhování Syřanů dozvěděl z dopisu. „Jako úřad nejsme kompetentní v této záležitosti cokoliv dělat. Je to rozhodnutí německé strany, plní kvóty. Do Altenbergu má přijít asi 220 uprchlíků," řekl starosta Dubí Petr Pípal.

Na dubskou radnici se obracejí někteří znepokojení občané. Mají obavy, aby se po příchodu uprchlíků na německou stranu nezhoršila bezpečnost v lokalitě Cínovce případně v samotném Dubí. „Názory na situaci kolem uprchlíků jsou různé. Budeme se snažit skrze městskou policii lokalitu Cínovec více monitorovat. Naše možnosti jsou, ovšem co se týče nějakého dohledu, omezené. Na více strážníků prostě a jednoduše nemáme peníze," dodal starosta Dubí Pípal.

Cizinecká policie v rámci Ústeckého kraje letos do minulého pátku zadržela 185 cizinců, kteří neoprávněně vstoupili na území ČR. Uprchlíci o Česko nijak zvlášť zájem nejeví, cílovou zemí je pro ně Německo. I tak ale počet žadatelů o azyl roste.

Počtem uprchlíků, které by mohla Česká republika přijmout podle dohody členských států Evropské unie, se bude vláda zabývat za dva týdny.