Provozovatelé kempů v kraji, kterých je více než 50, počítají především s domácí klientelou. Ceny za ubytování se výrazně neliší. Pronájmy chatek se pohybují dle velikosti a vybavení od 500 do 1000 korun za noc, při delších pobytech poskytují provozovatelé slevy. Za obytné vozy nebo přívěsy poplatky činí do 100 korun za den, obdobné je to u stanů.

Vůbec nejoblíbenější destinací Ústeckého kraje je České Švýcarsko. Národní park nabízí pěší i cyklistickou turistiku, představuje architekturu podstávkových domů, je v něm řada skal a roklí.

V roce 2009 získalo České Švýcarsko titul Evropská destinace nejvyšší kvality za Českou republiku, řadí se tak mezi 21 nejvýznamnějších evropských turistických regionů.

„Spoléháme na rodinnou atmosféru a na domácí kuchyni. S obsazeností jsme spokojeni," řekla Věry Zavřelová z kempu Pod lesem ve Staré Olešce na Děčínsku.

FLYBOARD V PÍŠŤANECH

Turisté v kraji rádi navštěvují také České středohoří. Velmi oblíbený je tu Autokemp Marina Labe přímo u Žernoseckého jezera v Píšťanech, který nabízí i adrenalinový zážitek Flyboard. Vyjížďku po jezeře si můžete ale dopřát i na šlapadlech, lodičkách s vesly nebo motorem.

Areál má také vlastní zahradní restauraci, ohniště a písečnou pláží a dětské brouzdaliště.

Autocamp Hradec u Kadaně nedaleko řeky Ohře a velkého sportovního rybníka zase nabízí soukromý rybářský revír. Kromě zahradní zastřešené restaurace s možností stravování má také kiosek s občerstvením a čerstvým pečivem.