„Kořalku si nechávám pálit už dlouhá léta. Nejčastěji ze švestek, které v sezóně trhám a sbírám podél polních cest. Mám svá oblíbená místa, kde většinou bývají stromy ovocem doslova obalené a nikdo další ho tam netrhá," popisuje Pavel Čepelák z Litoměřicka s tím, že kromě švestek do pálenice vozí také přezrálé a přebytečné meruňky ze zahrady a někdy také jablka.

MANŽELKA MÁ RADĚJI MERUŇKOVICI

„Každý rok dohromady získám zhruba dvacet litrů padesátiprocentní kořalky. Nejvíce je právě slivovice, kterou mám nejraději. Moje manželka zase upřednostňuje meruňkovici, protože se jí zdá jemnější," vypráví Čepelák a dodává, že taková pálenka vyjde dráž než ta ve stejné kvalitě z obchodu.

„Když si sečtu všechny náklady a také tu práci s ovocem okolo, tak se taková kořalka finančně příliš nevyplatí, ale rozhodně chutná lépe než ta laciná, a to mi za to stojí. Navíc v pálence z vlastního ovoce vidím výhodu i v tom, že znám její původ," uzavírá.

Zájemci o kořalku z pěstitelské pálenice mají v podstatě dvě možnosti, jak k ní přijít. V prvním případě mohou do pálenice přivézt už hotový ovocný kvas, který si tam nechají vypálit. Kdo nemá možnost nebo si neumí kvas připravit, může do pálenice přivézt rovnou ovoce.

KVASÍ SE AŽ TŘI MĚSÍCE

Zaměstnanci pálenice ovoce sami zpracují a připraví z něj kvas. Po vykvašení, které trvá od jednoho do tří měsíců, přijde na řadu samotné pálení. Druhá varianta je pochopitelně dražší a nabízí ji většina pěstitelských pálenic na severu Čech, například i v malé obci Vojnice na Lounsku nebo v Žitenicích na Litoměřicku. V Libereckém kraji se pěstitelská pálenice nachází například ve Sklenařicích na Semilsku.

Výtěžnost na jeden litr padesátiprocentní pálenky je různá podle cukernatosti daného ovoce. Na jeden litr pálenky z jablek je potřeba 14 až 16 kilogramů, na litr hruškovice zhruba 16 až 17 kilogramů a 10 až 13 kilogramů švestek na slivovici.

Pěstitelské pálení upravuje zákonZákon stanovuje, že ve specializované pálenici si každý pěstitel může nechat vypálit maximálně 30 litrů absolutního, tedy 100% alkoholu na společnou domácnost. Z pálenky je rovněž nutné odvést spotřební daň, o což se postará příslušná pěstitelská pálenice, která daň promítne do ceny. Na rozdíl od běžných destilátů je však sazba této spotřební daně poloviční. Takto vyrobený alkohol je také zakázáno prodávat. Domácí pálení je podle českých zákonů nelegální.