Čtenáři Ústeckého deníku se dokonce obrátili na redakci, zda by s tím mohla něco udělat, nebo alespoň na problém upozornit.

Například Miroslav Čurda. „Koše na zastávkách, to je tragédie. Špinavé, okopané, přecpané. Co víc na to mám říct, že mě to po ránu během cesty do práce vždycky skvěle povzbudí," ptal se ironicky.

Také Jitce Polanské se zastávky MHD příliš nelíbí.

Náklady na úklid

Náklady dokonce října 2012 činí za vývoz odpadků z košů 1,95 milionu korun, za úklid zastávek MHD 622 tisíc korun, sběr hrubých nečistot 2,17 milionu korun. Celkem to je zhruba 4,75 milionukorun včetně DPH.

„Dle mého názoru by město a hlavně dopravní podnik měly dohlížet na to, jak vypadá pohled na města očima návštěvníka," napsala do Ústeckého deníku Jitka Polanská. „Prosklené zastávky jsou jedna velká špína a nevěřím tomu, že jsou umývány každý měsíc," postěžovala si.

Redakce Deníku se ve shodě s textem e-mailu obrátila nejprve na Dopravní podnik DPMÚL. „Zastávky nejsou ve správě Dopravního podniku města Ústí nad Labem," odpověděla stroze mluvčí Magda Pejšová.

Proto jsme se obrátili na ústecký magistrát.

PŘÍLIŠ MALÉ a také poněkud křehké jsou zastřešení na zastávkách městské hromadné dopravy na sídlištích. O jejich křehkosti svědčí pohled na zastávku v Krásném Březně proti pekárně Inpeko. „Ve vlastním centru jsou koše vyváženy dvakrát denně od pondělí do soboty," uvedla k tomu ústecká mluvčí Romana Macová. „Další pak jednou týdně. Úklid zastávek MHD provádíme jednou za čtrnáct dní, mimo vlastního centra, tam je denní úklid."

Počet košů ve městě je celkem 1084, údaj se podle Macové mění s ohledem na vandalismus a krádeže starších plechových košů. „Dále v centru provádíme úklid jako sběr hrubých nečistot, což obsahuje sběr papírků, PET lahví, nedopalků a dalších nečistot."

Úklid hrubých nečistot provádí šest pracovníků, včetně jednoho řidiče.

„V centru se pravidelně pohybují čtyři, dva jsou na posílení centra v případě potřeby, jinak jezdí, kde je třeba, úklidy schodišť, chodníků a dalších zákoutí našeho města," dodala Romana Macová.