„Dobrý večer, dostavte se zítra do Panenského Týnce. Od 13 hodin chech-in u koordinátorky před vstupem do sálu vedle restaurace, od 13.30 welcome drink…" A všichni ve čtvrtek večer už všechno věděli. O svatbě Gábiny s Petrem věděli ze stylizované pozvánky, ale jen jim do poslední chvíle bylo tajemstvím, kde si řeknou své ano. Dokonce i Gabriely nejbližší kamarádky prý nebyly vyjmuty tohoto embarga.

„Jménem GaP prosíme o nefocení během oficiální části a dále nepublikování jakýchkoliv dalších fotek na sociálních sítích do konce víkendu. Deštníky raději s sebou," znělo dále v SMS. Jenže někdo neudržel pusu na uzdě. S nevítanými hosty se musela setkat ochranka a nemilosrdně je vykázat. Pro bulvární fotografy vybavenými teleobjektivy nebylo potíž snímat přicházející svatební hosty na desítky ba stovky metrů, aniž by o tom měli sebemenší potuchy. Svatba byla prozrazena.

Rušno bylo před Zichoveckým pivovarem, kde se svatebčané scházeli celé dvě hodiny a následně tam byla i hostina po obřadu. Svatebčanů se tu sešlo sto dvacet.

Konečně se objevila nevěsta. „Je jako víla. Má rozpuštěné vlasy a v nich věneček ze světle modrých květů. Je nádherná," napsala nám jedna z pozvaných žen. Místo pro vstup do života si vybrali snoubenci v nedostavěném gotickém chrámu Panny Marie, který stojí na silné léčivé pozitivní zóně ve tvaru kříže. Torzo kostela na Lounsku se řadí svou uměleckou hodnotou k nejdokonalejším památkám republiky.

Úřadující vítězka Světového poháru a vlajkonoš české výpravy na olympijských hrách v Londýně tvořili sledovaný pár od předloňského léta. „Svatbu jsme připravovali několik měsíců. Přátelům jsme nic netajili, naštěstí máme kolem sebe lidi, kteří umí udržet tajemství. Termín jsme vybrali tak, aby vyhovoval našim sportovním kalendářům a nezalekli jsme se ani pověr, které se váží ke květnu nebo k pátku třináctého," uvedli novomanželé v tiskové zprávě.

Svatba se uskutečnila rok poté, co Koukal požádal Soukalovou o ruku. „Bylo to romantické překvapení na Žižkovské věži v Praze. Jeden z nejhezčích večerů v mém životě. Celý Světový pohár jsem tak jezdila jako zasnoubená slečna. Možná i proto se mi tak dařilo," uvedla už paní Koukalová.

Šestadvacetileté nevěstě připravila šaty její kamarádka Beata Rajská, o čtyři roky starší ženich měl anglický oblek. „Díky naší profesi nosíme nejčastěji sportovní oblečení, ale na slavnostní události se rádi hodíme do gala. Ani nechtějte vědět, jak dlouho se Gábina na svatbu upravovala. Mile mě ale překvapila, že to nakonec stihla," žertoval Koukal.

Dary novomanželé oželeli. Svatebčany a přátele požádali, ať společně s nimi raději pomohou někomu, kdo neměl v životě takové štěstí. "Rozhodli jsme se vyhlásit sbírku na malého Péťu a jeho maminku, kteří při vážné autonehodě přišli o tatínka a sami si z ní odnesli trvalé následky. Péťa skončil na vozíku, a proto potřebují upravit byt, koupit speciální pomůcky pro handicapované a hlavně další finance na náklady spojené s rehabilitací," řekl Koukal. "Na svatbu jsme mohli pozvat jen omezený počet přátel, ale věříme, že naši známí i fanoušci oslaví náš velký den spolu s námi a také přispějí na Konto Bariéry," uvedla biatlonistka.

Novomanželé Gabriela a Petr Koukalovi.

Místo své svatební cesty prozradit nechtějí. Vzhledem ke sportovním povinnostem nebudou líbánky dlouhé. Koukal se připravuje již na své třetí olympijské hry, jeho žena trénuje na novou sezonu.

Zdroj: Youtube


"Přírůstek do rodiny nečekáme, všechno má svůj čas. Člověk někdy osudu neporučí, ale já už mám do závodění opět velkou chuť. Dalším sportovním cílem jsou olympijské hry 2018 v Koreji," uvedla dvojnásobná stříbrná medailistka z OH v Soči, která má i kompletní sadu medailí z mistrovství světa v čele s loňským zlatem ze smíšené štafety.

Koukal je dlouhodobě nejlepším českým badmintonistou. Před šesti lety úspěšně bojoval s rakovinou varlat. Po srpnových OH v Riu de Janeiro plánuje uzavřít kariéru.