iQlandia v Liberci bude tento pátek hostit jednu z největších akcí pro náctileté nadšence do technologie a nových médií. Geek Roadshow slibuje největší koncentraci geek a technologických vychytávek, nabitý program a neznámější youtubery z celé České Republiky a Slovenska.

„Na každé zastávce Roadshow, která putuje po celé republice, bude připravena spousta nadupaných počítačů od Hitpointu, sada nejmodernějších herních konzolí a hlavně spousta technických gadgetů a vychytávek, které si budou moci návštěvníci sami vyzkoušet," říká za organizátory Lenka Gecková.

Chcete navštívit páteční akci v iQlandii? Dvě vstupenky mohou vyhrát první tři, kteří správně odpoví na otázku:
Jaký je nejdražší exponát libereckého science centra iQlandia a jaké je jeho jméno? Pokud sledujete pravidelně stránky Libereckého deníku, jistě Vám neuniklo, že jsme o něm psali 28. března 2014, kdy byla iQlandia poprvé otevřena.
Správnou odpověď zasílejte na adresu: jana.svecova@denik.cz

Kromě nových technologií a počítačů bude vědecký patek věnovaný i „explozivním experimentům, kde návštěvníky do tajů vědy zasvětí ti nejlepší youtubeři." Svou účast přislíbil Ati, který je jedním z nejaktivnějších českých youtuberů. „Proto nesmí chybět ani na Geek Roadshow, kde ho uvidíte nejen na pódiu, ale i při focení, podepisování a na soutěžích u konzolí," dodává Gecková. V iQlandii vystoupí i „šílení bráchové" z MadBros nebo Exploited, kterého podle organizátorů znají určitě všichni česko-slovenští fanoušci Minecraftu a hlavně Doctora Who. „Na téma pán času si pro vás taky připraví nějaký program a soutěže," zvou fanoušky nesmrtelného britského seriálu organizátoři pojízdné show.

Google brýle a 3D kamera

Mimo živých vystoupení na pódiu budou pro aktivní návštěvníky připraveny i soutěže v počítačových a science hrách o hodnotné ceny. V oficiálním programu se pak představí Martinova šílená laboratoř nebo programovatelní roboti. Přítomní si budou moci vyzkoušet Google Glass, natáčení s 3D kamerou nebo Playstation 3 & Move, Video Geek, Sphero nebo si zasoutěžit v Just dance.

Pojízdná show už má za sebou několik zastávek po celé republice. „V Liberci bude největší koncentrace geek a technologických věcí z celé Roadshow. Akce se totiž koná v science centru iQlandia, kde na vás čeká úplně peckové vybavení. Takže program který tam zažijete bude i oproti ostatním zastávkám Roadshow unikátní," tvrdí organizátoři akce.

Vstup i pro mladší 15 let

Kvůli věkovému zaměření se rozhodli organizátoři, že zpřístupní show i pro mladší 15 let. Všem, kteří ještě nemají občanku, stačí vyplnit formulář na stránkách Geek Roadshow, přinést ho s sebou a bude jim umožněn vstup bez doprovodu rodičů. Akce startuje tento pátek od 10 hodin dopoledne. Vstupenky stojí v předprodeji 340 korun. Získat je můžete i v naší soutěži.