Že už ve skříni nemáte jediné volné ramínko? Logické by bylo pár ramínek přikoupit, ale co když už je není kam zavěsit? Můžete se na nějaký čas pokusit uzurpovat trošku místa ve skříni partnera, ale dlouho si s tím nevystačíte. Prvním krokem by mohlo být třídění. Pokud vám chybí motivace, vybavte si scénu z filmu Sex ve městě 2, v níž Carrie probírá svůj šatník za asistence svých kamarádek, které popíjejí šampaňské a hlasují, zda si má kousek nechat, nebo vyhodit.

Šatníku se ulehčí, když jej zbavíte svých nákupních omylů, oblečení „až zhubnete" a poněkud opraných svršků, které se jen těžko kombinují s novými kousky. Ponechejte si jen takové kousky oblečení, které vám padnou barevně, stylově a zároveň se v nich budete cítit pohodlně. Jenže co se sezonním a sportovním oblečením? Používáte kartonové krabice a kufry? Kam je ukládáte?

Také sníte o bezedné skříni?

Jednu takovou vytvořila nizozemská designérka Nynke Boelensová. Objemově přizpůsobivý kus nábytku složený ze 480 dílů má „růst" podle počtu uchovaných věcí. Ale naštěstí kvůli novým úložným prostorům nemusíte jezdit přes půlku Evropy, takovým „bezedným" pomocníkem se může stát i šikovně navržená skříň na míru.

„Vestavěná skříň na míru je nadčasovým a elegantním řešením úložných prostor v jakémkoliv, byť i atypickém prostoru. Tvarem, barvou, volbou doplňků i detaily se dá přizpůsobit vašim představám i potřebám. A uložíte do ní mnohem více než do klasické skříně," říká Václav Hanf z firmy HALBOS Slaný.

No řekněte, není ideální mít ve skříni vedle výsuvných ramínek police s přepážkami na oddělení hromádek svetrů, triček nebo kabelek? Drátěné košíky na ukládání spodního prádla, ponožek a punčoch či speciální ukládací boxy na šátky, šály a rukavice? Získáte i chybějící prostor na sezonní oblečení a jednou pro vždy se zbavíte kartonových krabic, zbytečných polic, věšáků v bytě, kufrů pod postelí a dveří od skříněk a skříní.

Zní to neuvěřitelně, ale vestavěnou skříní ušetříte až pět metrů čtverečních plochy bytu a investice do ní se vám vrátí v podobě elegantního a designově zajímavého úložného prostoru. Není totiž problém aplikovat na dvířka zrcadla, barevné sklo, atraktivní potisk, ale i reprodukci obrazu nebo zvětšeninu fotografie.