No řekněte, kdo by nechtěl vyhrát zapůjčení takového auta na víkend? Právě o to šlo v soutěži, které se mohli zúčastnit návštěvníci autosalonu OKIM nejen v Lovosicích, ale také v Ústí nad Labem a Lounech, kde akce paralelně probíhala.

V Lovosicích měli zájemci o předváděcí jízdu k dispozici dva vozy s obsahem 1,6 a vyšším výkonem 77 kW v dieselové variantě TDI a jeden v benzinové 1,2 TSI. Přímo v autosalonu mohli ještě vyzkoušet a prohlédnout si interiér také modelu TSI.

„Během celého předváděcího dne jsme uskutečnili 49 jízd. Jeden z těch, kdo je absolvovali a bude mít štěstí při losování, si bude moci u nás vozidlo zapůjčit na celý víkend," informoval vedoucí prodeje Škoda autosalonu OKIM v Lovosicích.

Ještě před sobotní akcí, která se konala současně u všech 270 autorizovaných prodejců vozů Škoda v České republice, měli možnost vyzkoušet jízdu ve Škodě Rapid redaktoři Deníku.

K dispozici redaktoři měli vůz s motorem 1,2 TSI a mile je překvapil jak svou elegancí, tak neobvykle velkým vnitřním prostorem.

Kdo je zvyklý na fabii, bude se ve čtyř a půl metrovém rapidu cítit jako král. Prostoru je na všechny strany ažaž a pohodlí ještě umocňuje vysoký strop. Při jízdě tak nemusíte řešit, že vás tlačí kolena a můžete se v klidu kochat krásou kolem vás. Kufr o objemu 550 litrů využijete jak při rodinných cestách na dovolenou, tak i při stěhování věcí na svou zahrádku.

Člověka se smyslem pro detail jistě nadchne několik praktických vychytávek jako je škrabka na led ukrytá na víku palivové nádrže, držák na reflexní vestu pod sedadlem, oboustranný koberec v zavazadlovém prostoru či vyjímatelný odpadkový koš. Ve voze najdete spoustu přihrádek, kapes a háčků. Sklopná zadní sedadla jsou samozřejmostí.

Samotná jízda ve Škodě Rapid je tichá a poklidná, až když jsme TSíčku „dali napít", turbodmychadlo ukázalo svou sílu.